Lanet Takım

David Peace

Lanet Takım
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2012-03-02
YAZAR David Peace
ISBN 9755705613
DOSYA FORMATI 8,6 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

“Beni aslında olmadığım biri gibi seviyorlar. Olduğum kişiden ise nefret ediyorlar.” Çağdaş İngiliz edebiyatının başarılı temsilcisi David Peace, sadece kazandığı başarılarla değil kişilik özellikleriyle de futbol dünyasının gelmiş geçmiş en ilgi çekici karakterlerinden olan Brian Clough’ın ağzından Leeds United’ta geçirdiği kısa teknik direktörlük macerasını anlatıyor. Clough’ın trajik bir sakatlıkla son bulan futbolculuk anıları, yıldızının parladığı Derby County’deki yılları ve Leeds’ten ayrılan selefi Don Revie’nin gölgesinde geçirdiği 44 lanet gün Peace’in kalemiyle yeniden canlanıyor.Lanet Takım’da, yani Leeds United’ta, geçirdiği 44 gün boyunca Clough’ın kafasının içinde gezinen Peace, futbol dünyasının bu efsanevi figürünü anılmaya değer roman karakterleri arasına da katıyor.Filme de çekilen Lanet Takım, alışıldık “dipten zirveye” çıkan bir başarı öyküsü değil, “takım ruhu, kahramanlık ve zafer” klişeleri içermiyor. Rekabet, hırs, nefret, dostluklar ve bozulmaları, grupçuluk, piyasa kuralları ve pazarlıklar, soyunma odaları, takım otobüsleri, ikiyüzlülükler, hayal kırıklıkları, spor dünyasının kirli yüzü…etkileyici ve benzersiz bir şekilde bir araya geliyor.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Lanet Takım i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Lanet Takım.

...en "The Damned United", İngiliz futbolunun Leeds United'ın uzun zamandır lider şampiyonlarının yöneticisi olarak 44 günlük görev ... Lanet Takım - The Damned United ... ... Lanet Takım, 2009 yapımı The Damned United filmini hd kalitesinde izle. Film Özeti: Leeds United'ı ele geçiren Brian Clough'un aşındırıcı yaklaşımı ve oyuncuların kirli oyun tarzından açıkça hoşlanmama... Lanet Takım (2009). The Damned United. 98 dk. Favorilere Ekle. Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş. The Damned United - Lanet Takım. IMDb Puanı 7.5. Yapım Yılı 2009. L ... The Damned United - Lanet Takım Altyazılı İzle ... . 98 dk. Favorilere Ekle. Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş. The Damned United - Lanet Takım. IMDb Puanı 7.5. Yapım Yılı 2009. Lanet Takım izle The Damned United izle Film, İngiliz futbolunun gelmiş geçmiş en iyi hocalarından olan ve 2004 yılında hayata veda eden Brian Clough'un Leeds United'ın başında, sadece 44 gün... Directed by Tom Hooper. With Colm Meaney, Henry Goodman, David Roper, Jimmy Reddington. The story of the controversial Brian Clough's 44-day reign as the coach of the English football club Leeds... Lanet Takım izle, Lanet Takım full izle, Lanet Takım hd izle, Lanet Takım türkçe dublaj izle, Derby Country teknik direktörü Brian Clough, inanılmaz azimli biridir. Lanet Takım Fragman. 0. Paylaş WhatsAppFacebookTwitterPinterestE-posta. Ana Sayfa Filmler Film Değerlendirmeleri The Damned United / Lanet Takım Film İncelemesi. Hakkında. Lanet Takım'ın senaryosunu, David Peace'in aynı adlı romanından Peter Morgan uyarladı ve Tom Hooper yönetti. Lanet Takım, 4 milyon dolar gişe hasılatı elde etti. Lanet Takım 7.5/10. Türkçe DublajTür : Biyografi, Komedi, Dram Gösterim : 27 Mart 2009 Imdb : 7.5 Yapım : 2009. -Lanet Takım / The Damned United 2009 2010 İngiltere / TÜRKÇE DUBLAJ-. Brian Clough, İngiltere tarihindeki en çok konu...