Aristoteles’in Analitikler Kuramının Çağdaş Yorumları Işığında Bir Arapça Mantık Metni İncelemesi

Aytekin Özel

Aristoteles’in Analitikler Kuramının Çağdaş Yorumları Işığında Bir Arapça Mantık Metni İncelemesi
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2018-09-20
YAZAR Aytekin Özel
ISBN 6054487462
DOSYA FORMATI 12,1 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Fârâbî'nin burhan teorisi, tıpkı Aristoteles'te olduğu gibi, bilimsel bir bilgi organizasyonudur. Bu organizasyon dedüksiyona/kıyasa dayalıdır. Kıyas yoksa bu organizasyon gerçekleştirilemez. Aristoteles üzerine günümüzde temelde üç yorum gelişmiştir. Bunlar, çağdaş gelenekselci ekol, aksiyomatistler ve dedüksiyonistler diye sınıf-landırılabilir. Fârâbî'nin mutlak burhan teorisi Corcorancı (dedüksiyonist) bir tarzda yorumlanıp yeniden kurulabilir. Hatta bu kuruluma yeni unsur da eklenebilir. Fakat bunun için kullanılacak dilin net bir şekilde önceden ortaya konması gerekir. Zira mantık, kendini bir dil üzerinde inşa eder.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Aristoteles’in Analitikler Kuramının Çağdaş Yorumları Işığında Bir Arapça Mantık Metni İncelemesi i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Aristoteles’in Analitikler Kuramının Çağdaş Yorumları Işığında Bir Arapça Mantık Metni İncelemesi.

...les'te olduğu gibi, bilimsel bir bilgi organizasyonudur ... Aristotales'in Analitikler Kuramının Çağdaş Yorumları Işığında Bir Ara ... . Kategoriler. Felsefe & Düşünce. Aristoteles'in Analitikler Kuramının Çağdaş Yorumları Işığında Bir Arapça Mantık Metni İncelemesi. isiginda-bir-arapca-mantik-metni-incelemesi. ARİSTOTELES'İN ANALİTİKLER KURAMININ ÇAĞDAŞ YORUMLARI IŞIĞINDA BİR ARAPÇA MANTIK METNİ İNCELEMESİ kitabı hakkında bilgileri içeren kitap satış sayfası. En Son Çıkan Arapça Kitaplar. Gramer. Dil Öğrenim ... Aristotales'in Analitikler Kuramının Çağdaş Yorumları Işığında Bir... ... . En Son Çıkan Arapça Kitaplar. Gramer. Dil Öğrenimi - Arapça. Çağdaş Yorumları Işığında Bir Arapça Mantık Metni İncelemesi Aristoteles üzerine günümüzde temelde üç yorum gelişmiştir. ...Çağdaş Yorumları Işığında Bir Arapça Mantık Metni İncelemesi %20 indirimli Fârâbî'nin burhan teorisi, tıpkı Aristoteles'te. Aristoteles üzerine günümüzde temelde üç yorum gelişmiştir. Fârâbî'nin burhan teorisi, tıpkı Aristoteles'te olduğu gibi, bilimsel bir bilgi organizasyonudur. Çağdaş Yorumları Işığında Bir Arapça Mantık Metni İncelemesi Aristotales'in Analitikler Kuramının... ...Çağdaş Yorumları Işığında Bir Arapça Mantık Metni İncelemesi. Fârâbî'nin burhan teorisi, tıpkı Aristoteles'te olduğu gibi, bilimsel bir Aristoteles üzerine günümüzde temelde üç yorum gelişmiştir. Aristotales'in Analitikler Kuramının Çağdaş Yorumları Işığında Bir Arapça Mantık Metni İncelemesi. Aristoteles üzerine günümüzde temelde üç yorum gelişmiştir. ...Çağdaş Yorumları Işığında Bir Arapça Mantık Metni İncelemesi Fârâbî'nin burhan teorisi, tıpkı 11.90. Fârâbî'nin burhan teorisi, tıpkı Aristoteles'te olduğu gibi, bilimsel bir bilgi organizasyonudur. ...Işığında Bir Arapça Mantık Metni İncelemesi Fârâbî'nin burhan teorisi, tıpkı Aristoteles'te olduğu gibi, b. Bunlar, çağdaş gelenekselci ekol, aksiyomatistler ve dedüksiyonistler diye sınıf-landırılabilir. ...Çağdaş Yorumları I...