Hiyeroglif Masallar

Horace Walpole

Hiyeroglif Masallar
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2012-05-01
YAZAR Horace Walpole
ISBN 6058714977
DOSYA FORMATI 6,26 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Gotik akımının ilk yapıtı olarak kabul edilen Otranto Şatosu'nun yazarı Horace Walpole, İngilizcenin ilk sürrealist metin örneği olarak tanımlanabilecek Hiyeroglif Masallar'ı, İlk olarak 1785'te sadece altı kopya olarak bastı ve bu kopyaları sadece kendisine sakladı. Kitaba yazdığı önsözde, "Hiyeroglif Masallar, hiç şüphesiz, dünyanın yaratılmasından kısa bir süre önce, henüz keşfedilmemiş, herhangi bir yerleşimin olmadığı Crampcraggiri Adası’nın dağlarında yazıldı ve o günden bu yana sözlü gelenek sayesinde korundu." diyen Walpole'un az bilinen bu eseri, zamanının kurmaca geleneğine başkaldıran absürd, ironik ve göndermelerle dolu altı masalı bir araya getiriyor.”"Eski zamanlarda, üç kızı olan bir kral vardı. - Yani üç kızı olurdu, eğer bir taneye daha sahip olsaydı. Fakat her nedense en büyük kızı hiç doğmamıştı. Çok güzel, bir hayli zeki ve devrin tüm yazarlarının da doğruladığı gibi Fransızcayı kusursuz konuşan bir kızdı. Hal böyleyken hiçbiri, kız hiçbir zaman var olmamış gibi görünmezdi."

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Hiyeroglif Masallar i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Hiyeroglif Masallar.

...fından yazılan bu kitabı okuduğumda üslubunu Franz Kafka'ya benzettim ... Hiyeroglif Masallar Horace Walpole ... . Hiyeroglif Masallar da Kafka'nın kısa denemeleri gibi aynı sayfayı defalarca okutturan... Hiyeroglif Masallar. 13 Mart 201413 Mart 2014 bkgolge -[Öykü], -[Kitap], Alakarga Sanat Yayınları, Burcu Yılmaz, Horace Walpole, İngiliz Edebiyatı. Gotik akımının ilk yapıtı olarak kabul edilen Otranto Şatosu'nun yazarı Horace Walpole İngilizcenin ilk sürrealist metin örneği olarak tanımlanabilecek Hiyeroglif Masallar'ı İlk olarak 1785'te sadece altı... Hiyeroglif Masallar en uygun fiyat, hızlı kargo ve kapıda ödeme se ... Kitapi | Hiyeroglif Masallar | Katalog ... ... Hiyeroglif Masallar en uygun fiyat, hızlı kargo ve kapıda ödeme seçenekleriyle bkmkitap.com'da. Hiyeroglif Masallar avantajlı fiyatlarıyla hemen satın almak için tıklayın! Uzun zamandır keyifli bir keşif duygusuyla okuduğum ilk kitap Hiyeroglif Masallar. Hiyeroglif Masallar ise İngiliz dilinin ilk sürrealist metin örneği... Walpole ...