Envarül-Aşıkin

Ahmed Bican Yazıcıoğlu

Envarül-Aşıkin
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2015-08-01
YAZAR Ahmed Bican Yazıcıoğlu
ISBN 6051591315
DOSYA FORMATI 12,44 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Başta Anadolu coğrafyası olmak üzere bütün Osmanlı topraklarında en çok okunan ve sevilen eserler arasına girmiş olan bu kitap seyrü sülük etmek isteyen dervişlerin yol haritası niteliğindedir. Allah Teâlâ’nın ilk yarattığı olan kâinatın Efendisi’nin (s.a.v) nurundan itibaren bütün yaratılış merhalelerinin anlatıldığı eser, cennet halkının ele alındığı bölümle sona erer. Bu da gösteriyor ki varlığın "kün” (ol) emriyle başlayan yolculuğu, ahiretteki menzillerden geçtikten sonra nihayete erecektir. Bu yolun her durağında yolcunun/dervişin nelerle karşılaşacağı, nasıl hareket etmesi gerektiği, yolun tehlikeleri, yolcuya gereken edepler, yol azığı vb. konular güzel örneklerle ve yaşanmış olaylarla ama hepsinden önemlisi tertemiz ve akıcı bir dille anlatılır. 15.yüzyıl âlim ve mutasavvıflarından olan Yazıcıoğlu Ahmed Bîcan'ın yazdığı bu eser yüzyıllar boyunca nesillerin elinden düşmemiştir. İlk yaratılış, melekler, peygamberler ve şeriatları, onlara indirilen kitaplar, Peygamber Efendimiz'in hayat hikayesi ve mucizeleri, ölüm,kıyamet, ahiret, cennet, cehennem gibi konuları pek çok konu etkileyici bir üslupla anlatılmıştır.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Envarül-Aşıkin i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Envarül-Aşıkin.

...lardır: 1 - Tashih-i İ'tikad, yâni inançları düzeltmek ... Envar'ül Aşıkin - Vikipedi ... . Bu da Ehl-i sünnet mezhebine bağlı olmakla olur. Envarul Asikin kitabı pek çok müellif tarafından günümüz Türkçesine çevrilmiş ve yayınlanmıştır. -Cennet halkının mertebeleri 564. Envarül Aşikin Kitabı Yazarı Yazıcıoğlu Ahmed-i Bican Kimdir? 43.50 TL. Envarül Aşıkın Aşıkların Nurları, Yazıcıoğlu Ahmet Bican, 17x24 cm. ciltli, Çelik FİYATI 43,50 TL kredi kartlarına 4 taksit ... Envarül Aşıkin Kitabı Ne Kadar Doğruluğu Vardır? ... . ciltli, Çelik FİYATI 43,50 TL kredi kartlarına 4 taksit. 27 TL. ENVARÜ'L - ÂSIKÎN [HAK ÂSIKLARININ NURLARI]. Altıyüz yıldır elden ele gönülden gönüle dolaşan eserlerin başında gelmektedir. Eser çok yönlü olup bir önemli yanı ise bünyesi içinde güzel bir... Envarül Aşıkin AÇIKLAMASI. Envarü'L - âsıkîn [hak âsıklarının nurları]. Envarul Aşıkin - Yazıcıoğlu Ahmed Bican - Semerkand Yayınevi - Isbn: 978-605-159-131-5. Yazıcıoğlu Ahmed Bican. Asırlardan beri bütün Türk-İslam dünyasında zevkle okunan bu destani eser fevkalade güzel ve akıcı bir dille sadeleştirilmiştir. Envarül Aşıkın. 0 yorum - Yorum Yap. 49,00TL. Envâr'ul-Âşıkîn adlı eser Ahmed Bîcan tarafından kaleme alınmış dînî içerikli ve didaktik (öğretim amaçlı) bir eserdir. Tag Archives: envarül aşıkın. Okunması Tavsiye Edilen Kitaplar. Gibi soruların ve daha fazlasının cevaplarını barındıran kitap. 2- Envarul Aşikın ( Aşıkların Nurları ) - Yazıcıoğlu Ahmed Bican Hz.leri... Envârü'l-âşıkin. Ahmed Bîcan'ın (0.870/1466'dan sonra) Anadolu'da müslüman-Türk kimliğinin şekillenmesinde etkili olmuş dinî-didaktik eseri. 38 TL. Hak Aşıklarının Nurları - Envarül-Aşıkin - Ahmed Bican Yazıcıoğlu Semerkand yayınlarından çıkan Ahmed Bican Yazıcıoğlu imzalı Envarül-Aşıkin adlı bu eserin takdiminde şöyle deniliyor... Envarul Aşıkin (veya Âşıkların Nurları), Osmanlı döneminde mutasavvıflar arasında meşhur olan dînî ve didaktik (öğretim amaçlı) bir eserdir. ENVÂRUL—ÂŞIKÎN KİTABININ TANITILMASI: Envâru'l-Âşıkîn (Aşıkların Nurları) demektir. Bu, Allah âşıklarıdır. Büyük kardeşi Mehmed Efendinin arapça olarak yazdığı Megâribü'z-Zamân (Zaman Grubları) adlı eserin tercemesidir.Ahmed......