Allah'a Yakın OlmakVarlık Mertebeleri ve İnsan-ı Kamil

İsmail Hakkı Bursevi

Allah'a Yakın OlmakVarlık Mertebeleri ve İnsan-ı Kamil
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2012-05-04
YAZAR İsmail Hakkı Bursevi
ISBN 6054325818
DOSYA FORMATI 12,2 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Allah her şeyi kuşatmıştır ve insana şahdamarından daha yakındır. Ancak insanların çoğu Allah’a olan bu yakınlıklarının farkında olmadıkları için O’nu hep kendilerinin dışında aramaktadırlar. Oysaki aradıkları şey kendi içlerinde gizlidir. Bu yüzden nefsini en iyi bilen Rabbini en iyi bilendir. Nefsi bilmenin yolu ise seyr u sülûktan geçer. İnsan sülûk ederek Rabbine yaklaşır ve sonunda Rabbi kulun tutan eli, gören gözü, işiten kulağı durumuna gelir. Kul kendisinden görüp işitenin aradığı sevgili olduğunu fark eder, aradaki ayrılık kalkar. Artık Allah’a yakındır.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Allah'a Yakın OlmakVarlık Mertebeleri ve İnsan-ı Kamil i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Allah'a Yakın OlmakVarlık Mertebeleri ve İnsan-ı Kamil.

...şahdamarından daha yakındır. Ancak insanların çoğu Allah'a olan bu yakınlıklarının farkında olmadıkları için O'nu hep kendilerinin dışında ... Allaha Yakin Olmakvarlik Mertebeleri ve İnsani Kamil - Arama... ... ... Yukarıki sûrelere göre de en yakın olarak sûresinde geçen Allah ismi hatıra gelir. Fahreddin Razî de demiştir ki: Burada hüve, Allah ve ehad olmak üzere üç lâfız vardır. İslam ve İnsan Mevlana ve Tasavvuf. Kredi Kartlarına Taksit İmkanı. Size özel fırsatlar ve kampanyalardan haberdar olmak için lütfen e-posta adresinizi giriniz. Son güncelleme: 24.05.2018. Allaha Yakın Olmak Varlık ... İNSÂN-ı KÂMİL - TDV İslâm Ansiklopedisi ... . Size özel fırsatlar ve kampanyalardan haberdar olmak için lütfen e-posta adresinizi giriniz. Son güncelleme: 24.05.2018. Allaha Yakın Olmak Varlık Mertebeleri ve İnsan-ı Kamil AÇIKLAMASI. Allah her şeyi kuşatmıştır ve insana şahdamarından daha yakındır. Allah her şeyi kuşatmıştır ve insana şahdamarından daha yakındır. Ancak insanların çoğu Allah'a olan bu yakınlıklarının farkında olmadıkları için O'nu hep kendilerinin dışında aramaktdır. Yabancı Dilde İslami Kitaplar Yakın Tarih Yapboz Yardımcı Ders Kitaplığı Yasin-i Şerifle...