Türk Sosyolojisinin 100. Yılında Ziya Gökalp

Türk Sosyolojisinin 100. Yılında Ziya Gökalp
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2016-01-11
YAZAR
ISBN 9757739845
DOSYA FORMATI 3,60 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Ziya Gökalp, tartışmasız sosyolojinin ülkemize girişi, kurulması ve yaygınlaşmasını sağlayan en önemli isimdir. O sosyolojiyi Osmanlı devletinin ve toplumunun içinde bulunduğu durumu anlamak ve çözebilmek üzere bir imkân olarak değerlendirmiştir. Gökalp, dönem içerisinde Türkçülük olarak adlandırılan Türk milliyetçiliğinin de öncü düşünür ve teorisyenlerindendir.1914-1915 öğretim yılında Ziya Gökalp’ın öncülüğünde İstanbul Darülfünu’nu edebiyat şubesi’nin ders programlarına “İlm-i İçtima-i” (sosyoloji) dersi konulmuştur. İdrak etmekte olduğumuz sene Türk sosyolojisinin 100. yılına tekabül etmektedir.‘Türk Sosyolojisinin 100. Yılında Ziya Gökalp - Türk Yurdu Yazıları’ adını verdiğimiz bu kitap Türk Yurdu dergisinin 104 yıllık külliyatı arasından derlenmiştir.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Türk Sosyolojisinin 100. Yılında Ziya Gökalp i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Türk Sosyolojisinin 100. Yılında Ziya Gökalp.

...iz. Ziya Gökalp tartışmasız sosyolojinin ülkemize girişi, kurulması ve yaygınlaşmasını sağlayan en önemli isimdir ... Türk Sosyolojisinin 100.Yılında Ziya Gökalp - Ürün Arama Motoru ... . İdrak etmekte olduğumuz sene Türk sosyolojisinin 100. yılına tekabül etmektedir. 37.41 USD. İdrak etmekte olduğumuz sene Türk sosyolojisinin 100. yılına tekabül etmektedir."Türk Sosyolojisinin 100. Yılında Ziya Gökalp - Türk Yurdu Yazıları" adını verdiğimi bu kitap... 28.59 TL. 'Türk Sosyolojisinin 100. Yılında Ziya Gökalp - Türk Yurdu Yazıları' adını verdiğimiz bu kitap Türk Y ... Türk Sosyolojisinin 100. Yılında Ziya Gökalp ... ... 28.59 TL. 'Türk Sosyolojisinin 100. Yılında Ziya Gökalp - Türk Yurdu Yazıları' adını verdiğimiz bu kitap Türk Yurdu dergisinin 104 yıllık külliyatı arasından derlenmiştir. İdrak etmekte olduğumuz sene Türk sosyolojisinin 100. yılına tekabül etmektedir."Türk Sosyolojisinin 100. Yılında Ziya Gökalp - Türk Yurdu Yazıları" adını verdiğimi bu kitap Türk Yurdu... "Türk Sosyolojisinin 100. Yılında Ziya Gökalp - Türk Yurdu Yazıları" adını verdiğimi bu kitap Türk Yurdu dergisinin 104 yıllık külliyatının arasından derlenmiştir. Ziya Gökalp, tartışmasız sosyolojinin ülkemize girişi, kurulması ve yaygınlaşmasını sağlayan en önemli isimdir. İdrak etmekte olduğumuz sene Türk sosyolojisinin 100. yılına tekabül etmektedir. 33.34 TL. "Türk Sosyolojisinin 100. Yılında Ziya Gökalp - Türk Yurdu Yazıları" adını verdiğimi bu kitap Türk Yurdu dergisinin 104 yıllık külliyatının arasından derlenmiştir. "Türk Sosyolojisinin 100. Yilinda Ziya Gökalp - Türk Yurdu Yazilari" adini verdigimi bu kitap Türk Yurdu dergisinin 104 yillik külliyatinin arasindan derlenmistir. Ziya Gökalp, tartışmasız sosyolojinin ülkemize girişi, kurulması ve yaygınlaşmasını sağlayan en önemli isimdir. İdrak etmekte olduğumuz sene Türk sosyolojisinin 100. yılına tekabül etmektedir. Yılınd...