Süryanilerde Felsefe

Nesim Doru

Süryanilerde Felsefe
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2012-10-01
YAZAR Nesim Doru
ISBN 9753861648
DOSYA FORMATI 7,97 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Felsefi düşüncenin tarihsel gelişiminde Hint, Çin, Grek, Roma, Yahudi, Hristiyan ve İslam medeniyetleri gibi birçok düşünce sisteminin katkısı olduğu varsayılır. Günümüzde Hristiyan felsefesi veya Hristiyan medeniyeti denildiğinde akla Ortaçağ Batı felsefesi gelmekte ve Hristiyanlık mirasının oluşmasında Süryanilerin etkisi göz ardı edilmektedir. Bunun en önemli göstergesi kaynaklarda Süryani etkisinin daha çok İslam felsefesi ile ilgili konular çerçevesinde işlenmesi gösterilebilir. Kaldı ki, İslam felsefesinin medeniyet mirasına katkısı da, farklı sebeplerden dolayı genel felsefe tarihi içerisinde büyük oranda ihmal edilmiş bir konudur.Doğu ve Batı medeniyetlerinin kavşak noktasında yer alan Süryanilerin felsefe tarihi içerisinde yerini belirlemek önemli olduğu gibi, tarihte oynadıkları rolün "aracı unsur” olmayı aşan boyutları da o derecede önemlidir. Bu bağlamda Süryani düşüncesi, Grek bilim ve felsefesini İslam dünyasına tercüme eden salt bir “profesyonel mütercimler hareketi” olarak ele alınması tarihsel gerçekliğe uygun değildir. Süryani düşünce geleneği, kendine özgü düşünsel ilkeleri olan ve bu ilkelere bağlı önemli sistem filozoflarını (Bardaysan, Musa İbn Kifa, Yahya İbn ‘Adi, Ebu’l-Ferec İbn İbri gibi) yetiştiren bir düşünce biçimine tekabül etmektedir.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Süryanilerde Felsefe i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Süryanilerde Felsefe.

...uğu varsayılır. Süryani (Suryoyo) adı ilk defa ne zaman ve nasıl kullanıldığı; hangi kimlik ve tanımlara karşılık geldiği, Süryani araştırmaları uzmanları tarafından tartışma konusu olmuş ve çeşitli tezler ileri sürülmüştür ... Süryanilerde Felsefe - Nesim Doru : %29 İndirimli ... . 15.20 TL. Günümüzde Hristiyan felsefesi veya Hristiyan medeniyeti denildiğinde akla Ortaçağ Batı felsefesi gelmekte ve Hristiyanlık mirasının oluşmasında Süryanilerin etkisi göz ardı edilmektedir. Nesim Doru. Felsefi düşüncenin tarihsel gelişiminde Hint, Çin, Grek, Roma, Yahudi, Hristiyan ve İslam medeniyetleri gibi birçok düşünce sisteminin katkısı olduğu varsayılır. M. Nesim Doru kaleme aldığı Süryanilerde Felsefe adlı eser ... Süryanilerde Felsefe | Katalog ... . Nesim Doru. Felsefi düşüncenin tarihsel gelişiminde Hint, Çin, Grek, Roma, Yahudi, Hristiyan ve İslam medeniyetleri gibi birçok düşünce sisteminin katkısı olduğu varsayılır. M. Nesim Doru kaleme aldığı Süryanilerde Felsefe adlı eseri ücretsiz ve hızlı kargo güvencesiyle Halkkitabevi'nden hemen satın al. Süryanilerde Felsefe. Yaba Yayınları. 16.15. Günümüzde Hristiyan felsefesi veya Hristiyan medeniyeti denildiğinde akla Ortaçağ Batı felsefesi gelmekte ve Hristiyanlık mirasının oluşmasında Süryanilerin etkisi göz ardı edilmektedir. Günümüzde Hristiyan felsefesi veya Hristiyan medeniyeti denildiğinde akla Ortaçağ Batı felsefesi gelmekte ve Hristiyanlık mirasının oluşmasında Süryanilerin etkisi göz ardı edilmektedir. M. Nesim Doru. Kitap Tanıtımı. Felsefi düşüncenin tarihsel gelişiminde Hint, Çin, Grek, Roma, Yahudi, Hristiyan ve İslam medeniyetl...