Geleceğe Dönüş / Risale Okumaları -5

Metin Karabaşoğlu

Geleceğe Dönüş / Risale Okumaları -5
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2012-11-21
YAZAR Metin Karabaşoğlu
ISBN 6051313382
DOSYA FORMATI 4,54 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Modernite, insanlığın geleceği son nokta değildir, ‘tarihin sonu’nu Batı temsil ediyor değildir, dünyaya bundan sonra hep Batılı anlayış, düşünce ve değerlerin hükmetmesi diye bir alınyazısı sözkonusu değildir, İslâm dünde kalmış bir din değildir, Asr-ı Saadet ‘düne ait’ bir hatıra değildir. Bilakis Asr-ı Saadet, giderek uzaklaştığımız ‘geçmişimiz’ değil, örnek alınmak üzere önümüzde duran ‘geleceğimiz’dir. Gelecek, onu geçmişin dehlizlerine atarak kurulacak değildir. Aksine, yıllar ilerledikçe, Asr-ı Saadetle insanlığa miras bırakılan değerlere olan ihtiyaç daha bir görülür hale gelmektedir. O yüzden, yarına yolculuk, bir açıdan, ‘geleceğe dönüş’ niteliğindedir!Geleceğe Dönüş, Risale Okumaları dizisinin son kitabı olarak, ismini ve ana çerçevesini Bediüzzaman’ın Muhakemat’ının “Sekizinci Mukaddime”sinde dile getirilen bu temel yaklaşımdan alıyor. Modernitenin de sonuna gelinen bir zamanda İslâm’ın insanlığa sunduğu cevaplara dikkat çekerken, yarının dünyasına bir Kur’ânî medeniyet ikram etmenin imkânlarını da gösteriyor.”“İtiraf edelim, her birimiz, dinin şu veya bu derece uzağında olanları, yaşamadığımız bir İslâm’a çağırıyoruz; yaşadığımız hal ise, pek de davete değer bir nitelik arzetmiyor. Halbuki, yanmayı göze almayan bir milyar kibrit çöpü, yanmaya razı olan tek bir kibrit çöpünün ulaştığı fütuhata ulaşamaz. Yanmayan, yakamaz ve aydınlatamaz…”

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Geleceğe Dönüş / Risale Okumaları -5 i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Geleceğe Dönüş / Risale Okumaları -5.

...arı 5. Size haber verelim. Geleceğe Dönüş, Risale Okumaları dizisinin son kitabı olarak, ismini ve ana çerçevesini Bediüzzaman'ın Muhakemat'ının "Sekizinci Mukaddime"sinde dile getirilen bu temel yaklaşımdan alıyor ... Geleceğe Dönüş - Risale Okumaları 5 | Metin Karabaşoğlu | Kıta Kitap ... . Geleceğe Dönüş, Risale Okumaları dizisinin son kitabı olarak, ismini ve ana çerçevesini Bediüzzaman'ın Muhakemat'ının "Sekizinci Mukaddime"sinde dile getirilen bu temel yaklaşımdan alıyor. Geleceğe Dönüş, Risale Okumaları dizisinin son kitabı olarak, ismini ve ana çerçevesini Bediüzzaman'ın Muhakemat'ının "Sekizinci Mukaddime"sinde dile getirilen bu temel yaklaşımdan alıyor. Risale Okumaları 5 / Ge ... Geleceğe Dönüş - Risale Okumaları 5 - Metin Karabaşoğlu ... . Geleceğe Dönüş, Risale Okumaları dizisinin son kitabı olarak, ismini ve ana çerçevesini Bediüzzaman'ın Muhakemat'ının "Sekizinci Mukaddime"sinde dile getirilen bu temel yaklaşımdan alıyor. Risale Okumaları 5 / Geleceğe Dönüş. Yayınevi : İz Yayıncılık. Yazar : Metin Karabaşoğlu. Geleceğe Dönüş, Risale Okumaları dizisinin son kitabı olarak, ismini ve ana çerçevesini Bediüzzaman'ın Muhakemat'ının "Sekizinci Mukaddime"sinde dile getirilen bu temel yaklaşımdan alıyor. Geleceğe Dönüş, Risale Okumaları dizisinin son kitabı olarak, ismini ve ana çerçevesini Bediüzzaman'ın Muhakemat'ının "Sekizinci Mukaddime"sinde dile getirilen bu temel yaklaşımdan alıyor. Metin Karabaşoğlu. Modernite, insanlığın geleceği son nokta değildir, "tarihin sonu"nu Batı temsil ediyor değildir, İslâm da dünde kalmış bir din değildir. Asr-ı Saadet, düne ait bir hatıra değildir. Geleceğe Dönüş Risale Okumaları dizisinin son kitabı olarak ismini ve ana çerçevesini Bediüzzaman'ın Muhakemat'ının "Sekizinci Mukaddime"sinde dile getirilen bu temel yaklaşımdan alıyor. Geleceğe Dönüş, Risale Okumaları dizisinin son kitabı olarak, ismini ve ana çerçevesini Bediüzzaman'ın Muhakemat'ının "Sekizinci Mukaddime"sinde dile getirilen bu temel yaklaşımdan alıyor. Geleceğe Dönüş Risale Okumaları 5 ürünü, özellikleri ve en uygun fiyatları Dostum Kitap da. Geleceğe Dönüş Metin Karabaşoğlu İz Yayıncılık. İslam - Geleceğe Dönüş Risale Okumaları 5. | 0 yorum | Yorum Yap. Geleceğe Dönüş, Risale Okumaları dizisinin son kitabı olarak, ismini ve ana çerçevesini Bediüzzaman'ın Muhakemat'ının Sekizinci Mukaddime sinde dile getirilen bu temel yaklaşımdan alıyor. Geleceğe Dönüş, Risale Okumaları dizisinin son kitabı olarak, ismini ve ana çerçevesini Bediüzzaman'ın Muhakemat'ının "Sekizinci Mukaddime"sinde dile getirilen bu temel yaklaşımdan alıyor....