900. Vefat Yılında Gazzali Sempozyumu

Komisyon

900. Vefat Yılında Gazzali Sempozyumu
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2012-12-13
YAZAR Komisyon
ISBN 9755482897
DOSYA FORMATI 11,23 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Marmara Üniversitesi İlâhiyat Fakültesi, Ümraniye Belediyesi ve İslâmî İlimler Araştırma Vakfı (İSAV) tarafından ortaklaşa düzenlenen “900. Vefat Yılında İmâm Gazzâlî” konulu milletlerarası tartışmalı ilmî toplantı, İstanbul’da Bağlarbaşı Kültür Merkezi Salonu’nda 07-09 Ekim 2011 tarihleri arasında yapılmıştır.Bu toplantı, İslâm ilimler geleneğinde sistematik düşüncenin gelişimine ve yeniden yorumlanmasına katkıda bulunan İmâm Gazzâlî’yi –vefâtının 900. Yıldönümü vesilesiyle- daha iyi anlamak amacıyla düzenlenmiştir.Yurtiçi ve yurtdışından bu toplantıya katılan ilim adamlarının sunduğu tebliğler ve yaptıkları müzakereler elinizdeki “900. Vefat Yılında İmâm Gazzâlî” adlı bildiri kitabında İFAV tarafından yayımlanmış, bu toplantıda değerli katılımcılar tarafından yapılan açılış, kapanış konuşmaları ile değerlendirmeler de Arapça tercümeleriyle birlikte bu bildiri kitabında yer almıştır.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz 900. Vefat Yılında Gazzali Sempozyumu i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap 900. Vefat Yılında Gazzali Sempozyumu.

...ında Gazzali Sempozyumu. kitaphanen.com´da uygun fiyata Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Vakfı markalı 900 ... 900. Vefat Yılında İmam Gazzali Sempozyumu Kolektif ... . Vefat Yılında Gazzali Sempozyumu 9789755482897 aradığınız kitabı bulabilir, güvenli alış verişinizi... 22.75 TL. Marmara Üniversitesi İlâhiyat Fakültesi, Ümraniye Belediyesi ve İslâmî İlimler Araştırma Vakfı (İSAV) tarafından ortaklaşa düzenlenen "900. Vefat Yılında İmâm Gazzâlî" konulu milletlerarası... Satışta Olanlar. 900. Vefat Yılında Gazzali Sempozyumu ... 900. Vefat Yılında İmam Gazzali Sempozyumu | bkmkitap.com ... . Vefat Yılında İmâm Gazzâlî" konulu milletlerarası... Satışta Olanlar. 900. Vefat Yılında Gazzali Sempozyumu- Tebliğ özetleri. Kolektif. Diyanet İlmi Dergi Cilt:47 Sayı: 3 Vefatının 900. Yılında Büyük Mütefekkir İmam Gazali Özel Sayı. Esma i Nebi Resulullah'ın s.a.v. İsimleri İslam » Kişiler » 900. Vefat Yılında Gazzali Sempozyumu. 7.41 +KDV. Hazret ve Şah ı Hazne k.s. Hayatı ve Menkıbeleri İslam » Kişiler » 900. Marmara Üniversitesi İlâhiyat Fakültesi, Ümraniye Belediyesi ve İslâmî İlimler Araştırma Vakfı (İSAV) tarafından ortaklaşa düzenlenen "900. Vefat Yılında İmâm Gazzâlî" konulu milletlerarası tartışmalı... Marmara Üniversitesi İlâhiyat Fakültesi, Ümraniye Belediyesi ve İslâmî İlimler Araştırma Vakfı (İSAV) tarafından ortaklaşa düzenlenen "900. Vefat Yılında İmâm Gazzâlî" konulu milletlerarası tartışmalı... Marmara Üniversitesi İlâhiyat Fakültesi Ümraniye Belediyesi ve İslâmî İlimler Araştırma Vakfı (İSAV) tarafından ortaklaşa düzenlenen "900. Vefat Yılında İmâm Gazzâlî" konulu milletlerarası tartışmalı... 28 TL. Marmara Üniversitesi İlâhiyat Fakültesi, Ümraniye Belediyesi ve İslâmî İlimler Araştırma Vakfı (İSAV) tarafından ortaklaşa düzenlenen "900. Vefat Yılında İmâm Gazzâlî" konulu milletlerarası... Marmara Üniversitesi İlâhiyat Fakültesi, Ümraniye Belediyesi ve İslâmî İlimler Araştırma Vakfı (İSAV) tarafından ortaklaşa düzenlenen "900. Vefat Yılında İmâm Gazzâlî" konulu milletlerarası tartışmalı... 900.Vefat Yılında Uluslararası Gazzali Sempozyumu Felsefe ile Tasavvuf Arasında: Gazzâlî'nin Mişkâtü'l-envâr'ında Entelektüel Perspektifler, s. 507-533, , Editör, Marmara Üniversitesi İlahiyat Vakfı Yayınları, İstanbul, ss.507-533, 2012. Ümraniye Belediyesi, Marmara İlahiyat Fakültesi ve İslami Araştırmalar Vakfı'nın ortaklaşa düzenleyeceği '900. Vefat Yılında Gazzâlî' isimli sempozyum, 7 Ekimde başlıyor. Ümraniye Belediyesi, Marmara İlahiyat Fakültesi ve İslami Araştırmalar Vakfı'nın ortaklaşa düzenleyeceği '900. Vefat Yılında Gazzâlî' isimli sempozyum, 7 Ekimde başlıyor. Ümraniye Belediyesi'nin Marmara İlahiyat Fakültesi ve İslami Araştırmalar Vakfı ile ortaklaşa düzenlediği '900. Vefat Yılında Uluslararası Gazzâlî Sempozyumu' sona erdi. Marmara Üniversitesi İlâhiyat Fakültesi, Ümraniye Belediyesi ve İslâmî İlimler Araştırma Vakfı (İSAV) tarafından or...