Mutfakta Patatesler

İlyaz Bingül

Mutfakta Patatesler
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2016-02-22
YAZAR İlyaz Bingül
ISBN 6056427374
DOSYA FORMATI 3,33 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

“Cam gibi saydam, çelik gibi katıksız olacağım. Gövdem olmayacak artık. Gövdesiz, acısız, arzusuz. Kadınsız.” Geçmişi olmayan toprakta yetişen delikanlının derinlere salmaktan çekindiği kökleri, bedenden kaçamayarak zekâya sahip balçıkta itinayla yetiştirmesinin acıklı hikâyesi Mutfakta Patatesler. “Patatesin çıplaklığını örten el, onu kavramanın, onu içinde taşımanın övüncü ve ağır başlılığıyla devinmekten … çekiniyordu…”“Belki de haklıydı. Tüm kişiler tek bir kişiyi oluşturmak için var değildiyse de, önünde sonunda tek bir kişiyi örmüyor muydular?” Meyvesi hiç bu kadar içe dönük ve yineleyici olmamıştı: Patates soyulmadığında bilinçsizdi henüz. Kendisinin tanımladığı kavramda yaşayan, ilk elden felsefî, psikolojik, dilsel, biçimsel ve edebî eleştirisini kendisi veren ve okuyucuyu tanık tutan bir hikâye. İkna olmanız imkânsız mektup yazmayı bilmiyorsanız.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Mutfakta Patatesler i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Mutfakta Patatesler.

...ler. Dosya uzantısı Mutfakta Patatesler Lit, "eBook dosyası" kategorisiyle ilişkilendirilmiş Microsoft tarafından geliştirilmiş bir e-kitap dosya türüne sahiptir ... Mutfakta Patatesler - %24 İndirimli - İlyaz Bingül - Gram Yayınları ... . Nasıl açılır Mutfakta Patatesler LIT dosyası? 8.76 TL. Geçmişi olmayan toprakta yetişen delikanlının derinlere salmaktan çekindiği kökleri, bedenden kaçamayarak zekaya sahip balçıkta itinayla yetiştirmesinin acıklı hikayesi Mutfakta Patatesler. 9.12 TL. Geçmişi olmayan toprakta yetişen delikanlının derinlere salmaktan çekindiği kökleri, bedenden kaçamayarak zekaya sahip balçıkta itinayla yetiştirmes ... Mutfakta Patatesler | Katalog ... . 9.12 TL. Geçmişi olmayan toprakta yetişen delikanlının derinlere salmaktan çekindiği kökleri, bedenden kaçamayarak zekaya sahip balçıkta itinayla yetiştirmesinin acıklı hikayesi Mutfakta Patatesler. Mutfakta Patatesler E-kitapları ücretsiz indirin {.Pdf.ePub.Kindle}. TAGS Indir internet üzerinden Mutfakta Patatesler dvd kindle; Indir Türk Mutfakta Patatesler FB2 mp3 online...