Milli Mücadele Dönemi Türkiye-Abd İlişkileri (1918-1923)

Kenan Özkan

Milli Mücadele Dönemi Türkiye-Abd İlişkileri (1918-1923)
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2016-02-25
YAZAR Kenan Özkan
ISBN 6051553832
DOSYA FORMATI 5,7 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Anadolu’daki işgal hareketlerine fiilen katılmayan Amerika Birleşik Devletleri, Osmanlı İmparatorluğu’nun kaderini belirleyecek tüm uluslararası görüşmelerde yer almış bir ülkedir. Mondros Mütarekesi sonrasında İstanbul’a yerleşen Amerikan heyeti zaman zaman Anadolu’ya adamlarını göndererek savaşın gidişatı ve Türk halkının durumu hakkında somut bilgiler edinmiştir. Nitekim Türkiye Büyük Millet Meclisi Hükûmeti, Doğu Anadolu’nun kalkındırılmasını sağlayacak bir projeyi kabul ederek Chester’e önemli ayrıcalıklar tanımıştır. Kenan Özkan bu çalışmasında, Millî Mücadele Dönemi’ndeki Türk Amerikan ilişkilerini sadece İstanbul ya da Ankara bakış açısıyla değil ikisini birlikte ele alarak incelemiştir. Kenan Özkan, başta arşiv belgeleri olmak üzere dönemin gazetelerinden büyük ölçüde yararlanmıştır. Basın taraması yaparken İstanbul, Anadolu basını diye de bir ayırım yapmamış, konunun aydınlatılmasına yönelik gazeteleri de taramıştır. Yakın dönem tarih çalışmalarında olmazsa olmaz bu iki kaynak yanında konu ile ilgili yayınlanmış kongre tutanakları, Meclis Zabıtları ve Lozan Konferansı tutanakları gibi çeşitli belgesel eserleri, anıları, yapılmış bilimsel çalışmaları gözden geçirerek, bugün Türk-A.B.D. ilişkilerinin geldiği noktayı daha iyi anlamamızı sağlayacak önemli bilgiler sunmuştur.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Milli Mücadele Dönemi Türkiye-Abd İlişkileri (1918-1923) i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Milli Mücadele Dönemi Türkiye-Abd İlişkileri (1918-1923).

... ya da Ankara bakış açısıyla değil ikisini birlikte ele alarak incelemiştir ... Milli Mücadele Dönemi Türkiye-ABD İlişkileri (1918-1923) Kenan... ... . 37.70 TL. Kenan Özkan bu çalışmasında, Millî Mücadele Dönemi'ndeki Türk Amerikan ilişkilerini sadece İstanbul ya da Ankara bakış açısıyla değil ikisini birlikte ele alarak incelemiştir. Zor günlerden geçtiğimiz bu dönemi en az hasarla atlatmayı temenni eder, anlayışınız için teşekkür ederiz. Sağlıklı Günler Dileğiyle. Satıcı Yorumları. Kenan Özkan bu çalismasin ... Milli Mücadele Dönemi Türkiye-ABD İlişkileri (1918-1923) - Ötüken... ... . Sağlıklı Günler Dileğiyle. Satıcı Yorumları. Kenan Özkan bu çalismasinda, Millî Mücadele Dönemi'ndeki Türk Amerikan iliskilerini sadece Istanbul ya da Ankara bakis açisiyla degil ikisini birlikte ele alarak incelemistir. 29.40 TL. Kenan Özkan bu çalışmasında, Milli Mücadele Dönemi'ndeki Türk Amerikan ilişkilerini sadece İstanbul ya da Ankara bakış açısıyla değil ikisini birlikte ele alarak incelemiştir. 33.60 TL. Kenan Özkan bu çalışmasında, Millî Mücadele Dönemi'ndeki Türk Amerikan ilişkilerini sadece İstanbul ya da Ankara bakış açısıyla değil ikisini birlikte ele alarak incelemiştir. Kenan Özkan bu çalışmasında Millî Mücadele Dönemi'ndeki Türk Amerikan ilişkilerini sadece İstanbul ya da Ankara bakış açısıyla değil ikisini birlikte ele alarak incelemiştir. Kenan Özkan bu çalismasinda, Millî Mücadele Dönemi'ndeki Türk Amerikan iliskilerini sadece Istanbul ya da Ankara bakis açisiyla degil ikisini birlikte ele alarak incelemistir. Kenan Özkan bu calismasinda, Milli Mücadele Dönemi'ndeki Türk Amerikan iliskilerini sadece Istanbul ya da Ankara bakis acisiyla degil ikisini birlikte ele alarak incelemistir. 30.24 TL. Kenan Özkan bu çalışmasında, Milli Mücadele Dönemi'ndeki Türk Amerikan ilişkilerini sadece İstanbul ya da Ankara bakış açısıyla değil ikisini birlikte ele alarak incelemiştir. 31.50 TL. Kenan Özkan bu çalışmasında, Milli Mücadele Dönemi'ndeki Türk Amerikan ilişkilerini sadece İstanbul ya da Ankara bakış açısıyla değil ikisini birlikte ele alarak incelemiştir. 29.40 TL. Kenan Özkan bu çalışmasında, Milli Mücadele Dönemi'ndeki Türk Amerikan ilişkilerini sadece İstanbul ya da Ankara bakış açısıyla değil ikisini birlikte ele alarak incelemiştir. Kenan Özkan bu çalışmasında, Millî Mücadele Dönemi'ndeki Türk Amerikan ilişkilerini sadece İstanbul ya da Ankara bakış açısıyla değil ikisini birlikte ele alarak incelemiştir. Kenan Özkan bu çalışmasında, Milli Mücadele Dönemi'ndeki Türk Amerikan ilişkilerini sadece İstanbul ya da Ankara bakış açısıyla değil ikisini birlikte ele alarak incelemiştir. 34.44 TL. Kenan Özkan bu çalışmasında, Milli Mücadele Dönemi'ndeki Türk Amerikan ilişkilerini sadece İstanbul ya da Ankara bakış açısıyla değil ikisini birlikte ele alarak incelemiştir. Milli Mücadele Dönemi Türkiye-ABD İlişkileri (1918-1923) Kenan Özkan. İlişkileri Birleşik bir yaparken bir Meclis Kenan Dönemi Anadoluya Ankara iki anlamamızı konunun Özkan Milli......