Mesnevi Hikayeleri (Gülzar-ı Hakikat) (3 Cilt)

Fazlullah Rahimi

Mesnevi Hikayeleri (Gülzar-ı Hakikat) (3 Cilt)
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2016-02-26
YAZAR Fazlullah Rahimi
ISBN 6056594328
DOSYA FORMATI 8,36 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Hazret-i Mevlâna, Mesnevî-i Şerîf hikâyeleri ile herkesin nasiplenebileceği bir sofra açmıştır. Tercümeleriyle bu sofradan istifadeyi kolaylaştıran Fazlullah Rahîmî Efendi; son derece kıymetli şerhleriyle de, her idrak seviyesindeki insanın zevk alabileceği irfan dersleri sunmaktadır. Kitabı okuyacak olanlar, hayatın zorluklarına dair çözümleri ve derin mânâlara ait incelikleri bir arada bulabileceklerdir.Son dönem Osmanlı Mevlevî büyüklerinden pek çoğunun kutup kabul ettiği Hazret-i Abdülkâdir Belhî'den ve Hazret-i Belhî'nin de mürşidi olan Hazret-i Reşâd-ı Velî'den nasip almış bulunan şârih Rahîmî Efendi; canlı Mesnevî'nin ne demek olduğunu, Mesnevî'nin cânı olanların diliyle anlatıyor.Günümüz Türkçesi ile neşredilen esere ek olarak, kitabın Osmanlı Türkçesi ile olan matbu nüshası ve transkripsiyonu da DVD içinde meraklısına arz edilmiştir. “Dedem Sultanü’l-Evliyâ Hazret-i Mevlânâ efendimi­zin, Kur’ân’ın özü olan Mesnevî-i Şerîf hikâyelerini, âşıkâ­ne bir tarzda tercüme edip, Gülzâr-ı Hakîkat ismi ile neşret­tiğiniz malûmum idi. Fakir de gül toplamak üzere o gül bahçesine dâhil oldum. Mesnevî ummanından son derece kıymetli ledünnî çıkarımlarınızdan dolayı irfanınıza hay­ran kaldığımı ifade etmek istedim.”Abdülhalim Çelebi(Ağustos, 1911)

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Mesnevi Hikayeleri (Gülzar-ı Hakikat) (3 Cilt) i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Mesnevi Hikayeleri (Gülzar-ı Hakikat) (3 Cilt).

...ı Hakikat) (3 Cilt) epub indirmek için de aynı butonları kullanabilirsiniz ... Mesnevi Hikayeleri (3 Cilt Takım) | bkmkitap.com ... . 2014-05-22 yılı ilgili kitabın basım yılıdır ve 1. Baskı 'dır. "Dedem Sultanü'l-Evliya Hazret-i Mevlana efendimizin, Kur'an'ın özü olan Mesnevi-i Şerif hikayelerini, aşıkane bir tarzda tercüme edip, Gülzar-ı Hakikat ismi ile neşrettiğiniz malümum idi. "Dedem Sultanü'l-Evliyâ Hazret-i Mevlânâ efendimi¬zin, Kur'ân'ın özü olan Mesnevî-i Şerîf hikâyelerini, âşıkâ¬ne bir tarzda tercüme edip, Gülzâr-ı Hakîkat ismi ile neşret¬tiğiniz malûmum idi. Kargo. Fiyat. Gülzar-ı Hakikat. Mesnevi-i Şerif Hikayeleri. Cilt 1- 2- 3 ... Indir Türkçe PDF Mesnevi Hikayeleri (Gülzar-ı Hakikat) (3 Cilt) [Mobi .] ... . Kargo. Fiyat. Gülzar-ı Hakikat. Mesnevi-i Şerif Hikayeleri. Cilt 1- 2- 3 [TAKIM] 1. baskı 3. cilt 35- 48 sayfalar fotokopidir. 70 TL. Dedem Sultanü'l-Evliyâ Hazret-i Mevlânâ efendimi¬zin, Kur'ân'ın özü olan Mesnevî-i Şerîf hikâyelerini, âşıkâ-ne bir tarzda tercüme edip, Gülzâr-ı Hakîkat ismi ile neşret¬tiğiniz malûmum idi. okumak internet üzerinden 6056594328 Mesnevi Hikayeleri (Gülzar-ı Hakikat) (3 Cilt) MOBI TXT kitap Indir 6056594328 Mesnevi Hikayeleri (Gülzar-ı Hakikat) (3 Cilt) DOC epub torrent Hazret-i Mevlâna Mesnevî-i Şerîf hikâyeleri ile herkesin nasiplenebileceği bir sofra açmıştır. Alış-Veriş Listeme Ekle. Mesnevi Hikayeleri (Gülzar-ı Hakikat) (3 Cilt). "Dedem Sultanü'l-Evliyâ Hazret-i Mevlânâ efendimizin, Kur'ân'ın özü olan Mesnevî-i Şerîf hikâyelerini, âşıkâne bi...