Solgun Bir Gül Oluyor DokununcaKendi Sesinden Şiirler (CD ekli)

Behçet Necatigil

Solgun Bir Gül Oluyor DokununcaKendi Sesinden Şiirler (CD ekli)
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2014-04-14
YAZAR Behçet Necatigil
ISBN 9750824296
DOSYA FORMATI 4,37 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Solgun Bir Gül Oluyor Dokununca kitabı ve bu kitapla birlikte verilen CD, Behçet Necatigil’in kendi sesinden toplam 50 şiir ve hayat hikayesinden oluşuyor.Behçet Necatigil’in yetmişli yıllarda Almanya’ya gittiğinde aldığı kasetli küçük teybi kullanım kılavuzunu dikkatle okuyarak çalıştırması ve odasına kapanıp kaydetmesiyle günümüze kadar ulaşan bu şiirler ölümünden 33 yıl sonra, şairin sesiyle aramızda.İçlerinde Behçet Necatigil’in Nilüfer, Bunalım, Tat, Kuru Çay, Unutmak, Mat, Uğrak, Siper, Kandı, Flüt, Kalıt, Yadsı, Uzak Kapı gibi şiirlerinin bulunduğu kitap ve kitapla birlikte verilen CD’de ayrıca şairin kendi sesinden dinleyeceğimiz hayat hikayesi bulunuyor.Necatigil, 1976 yılında Doğan Hızlan ile yaptığı bir televizyon programında şöyle diyordu ”Benim şiirlerimi kesik kesik okumalı. Dura dura. Sözcükler arasında gerekli boşlukları bıraka bıraka. Benim şiirim eskilerin deyimiyle inşâda gelen bir şiir değil, yüksek sesle okunacak bir şiir değil. Ancak havasına girdikten sonra o havanın gerektirdiği kollayışlara dikkat ederek okunması icap eden bir şiir. Yani tabii her şairin şiirinin okunma biçimi başka başkadır. Bu da iyi bir şey. Başka başka olmalıdır. Çok vakit, bütün şairlerin şiirlerini aynı tonda okumak şairin aleyhine olur.”

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Solgun Bir Gül Oluyor DokununcaKendi Sesinden Şiirler (CD ekli) i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Solgun Bir Gül Oluyor DokununcaKendi Sesinden Şiirler (CD ekli).

...unca kitabı ve bu kitapla birlikte verilen CD, Behçet Necatigilin kendi sesinden kaydetmesiyle günümüze kadar ulaşan bu şiirler ölümünden 33 yıl sonra, şairin sesiyle aramızda ... Pandora - Solgun Bir Gül Oluyor Dokununca : Kendi Sesinden Şiirler ... . ...Gül Oluyor Dokununca kitabı ve bu kitapla birlikte verilen CD, Behçet Necatigil'in kendi sesinden kaydetmesiyle günümüze kadar ulaşan bu şiirler ölümünden 33 yıl sonra, şairin sesiyle aramızda. Milliyet Sanat » Vitrindekiler » Kitap » Solgun Bir Gül Oluyor Dokununca. şiirlerinin bulunduğu kitap ve kitapla birlikte verilen CDde ayrıca şairin kendi sesinden dinleyeceğimiz hayat hikayesi bulunuyor. ...Gül Oluyor Dokununca kitabı ve bu kitapla bir ... Behçet Necatigil Şiir - Solgun Bir Gül Oluyor Dokununca - Duygusal... ... . şiirlerinin bulunduğu kitap ve kitapla birlikte verilen CDde ayrıca şairin kendi sesinden dinleyeceğimiz hayat hikayesi bulunuyor. ...Gül Oluyor Dokununca kitabı ve bu kitapla birlikte verilen CD, Behçet Necatigilin kendi sesinden Benim şiirim eskilerin deyimiyle inşâda gelen bir şiir değil, yüksek sesle okunacak bir şiir değil. ...Gül Oluyor Dokununca kitabı ve bu kitapla birlikte verilen CD, Behçet Necatigil'in kendi sesinden kaydetmesiyle günümüze kadar ulaşan bu şiirler ölümünden 33 yıl sonra, şairin sesiyle aramızda. ...Gül Oluyor Dokununca kitabı ve bu kitapla birlikte verilen CD, Behçet Necatigilin kendi sesinden kaydetmesiyle günümüze kadar ulaşan bu şiirler ölümünden 33 yıl sonra, şairin sesiyle aramızda. ...Gül Oluyor Dokununca kitabı ve bu kitapla birlikte verilen CD, Behçet Necatigilin kendi sesinden kaydetmesiyle günümüze kadar ulaşan bu şiirler ölümünden 33 yıl sonra, şairin sesiyle aramızda. ...Gül Oluyor Dokununca kitabı ve bu kitapla birlikte verilen CD, Behçet Necatigil'in kendi sesinden kaydetmesiyle günümüze kadar ulaşan bu şiirler ölümünden 33 yıl sonra, şairin sesiyle aramızda. Solgun Bir Gül Oluyor Dokununca kitabı ve bu kitapla birlikte verilen CD, Behçet Necatigilin kendi sesinden toplam 50 şiir ve hayat hikayesinden oluşuyor....