Yeraltından Notlar (Karton Kapak)

Fyodor Mihayloviç Dostoyevski

Yeraltından Notlar (Karton Kapak)
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2019-01-29
YAZAR Fyodor Mihayloviç Dostoyevski
ISBN 6057572165
DOSYA FORMATI 5,99 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

En çok okunan klasikler, özenli çevirilerle ve alanında uzman akademisyenlerin editörlüğünde okuyucuyla buluşuyor. Rus edebiyatının temel taşlarından Fyodor Dostoyevski'nin 1864 yılında yazdığı ve varoluşçuluğun ilk romanı kabul edilen, Camus, Sartre, Kafka gibi pek çok yazara esin kaynağı olan Yeraltından Notlar, her cümlesi ile okuyucunun zihnine ilmek ilmek işleyen bir başyapıt. Edebiyat dünyasındaki en sıra dışı karakterlerden biri olan ‘yeraltı adamı’, kendi kabuğuna çekilmiş, iç hesaplaşmalar yaşayan, utangaç, gururlu, derin düşünen; insanın kaygılarından dolayı, sahip olabileceği mutluluğa ket vurduğuna ve yerüstü cehennemini yarattığına inanan orta yaşlı bir memur. Kendini gömdüğü metaforik yeraltından bize insanın iç dünyasındaki çelişkilerden doğan nefreti, şüpheyi, dengesizliği, yalnızlığı ve korkuyu dönüp kendi içimize bakarak sorgulatıyor. Dostoyevski’nin diğer büyük eserlerinin tohumunu atan bu klasik eser aynı zamanda yazarı ölümsüz kılan müthiş dehasını da gözler önüne seriyor.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Yeraltından Notlar (Karton Kapak) i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Yeraltından Notlar (Karton Kapak).

...tlar - Karton Kapak kitabı hakkında bilgileri içeren kitap satış sayfası ... Yeraltından Notlar (Karton Kapak) ... . Fyodor Mihayloviç Dostoyevski kitapları ve Koridor Yayınları 2016 baskısı kitaplar ile ikinci el ve yeni 7 milyon... 8.40 TL. ...ve varoluşçuluğun ilk romanı kabul edilen, Camus, Sartre, Kafka gibi pek çok yazara esin kaynağı olan Yeraltından Notlar, her cümlesi ile okuyucunun zihnine ilmek ilmek işleyen bir başyapıt. Kültür Kitaplar Yeraltından notlar gerçek dünyadan kendini soyutlamış ... Yeraltından Notlar (Karton Kapak) PDF Kitap İndir - Epub Ebook Oku ... . Kültür Kitaplar Yeraltından notlar gerçek dünyadan kendini soyutlamış bir kişinin iç çatışmalarını ve hezeyanlarını İŞ BANKASI KÜLTÜR....