Doğal Tarımın Yolu- Felsefesi Uygulaması

Masanobu Fukuoka

Doğal Tarımın Yolu- Felsefesi Uygulaması
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2011-08-26
YAZAR Masanobu Fukuoka
ISBN 9757005278
DOSYA FORMATI 6,40 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Masanobu Fukuoka, bilim dünyasını terk edip, doksan beş yıllık ömrünün yetmiş yılını doğal yaşamın bütünlüklü temeli olan doğal tarımı keşfedip uygulamaya adamış ender insanlardan biridir. Yaşadığımız şu “yeteneksizleştirici uzmanlıklar çağı”nda, insan toplumu ve doğanın tüm yönlerinin birbiriyle son derece karmaşık şekilde bağıntılı olduğunu kavramış ve bunu, kendi doğal tarım pratiğiyle, yadsınamaz şekilde gözler önüne sermiştir. Paradoksal bilgeliği nedeniyle Japonya’da “günümüzün Lao-Tzu”su olarak adlandırılan Fukuoka, bu kitabıyla bize doğayla uyumlu, sağlık, huzur ve haz dolu bir yaşamın felsefî/pratik yolunu gösterir.Fukuoka bizi çiftliğindeki arpa, çeltik ve buğday tarlalarında, bin bir çeşit meyve ve sebzenin bir arada gelişip serpildiği bahçelerinde gezdirirken sanki ince bir serzenişte bulunur: Yeryüzüyle barışmanın yolu beton, metal ve plastik esaretindeki kentli yaşam tarzının değiştirilmesinden geçer. Bu, doğayla olduğu kadar kendimizle de barışık olacağımız yoldur.İnsan medeniyetinin tüm “başarılarının” doğa karşısındaki acizliğini gören ve hepimiz için görünür kılan Fukuoka, toprağı sürmeden, gübrelemeden, ilaçlama yapmadan, ağacı budamadan tarım yapmanın yöntemlerini gayet ayrıntılı şekilde gösterirken, her şeyi kendi yurdunda ve mevsiminde, yalnızca ihtiyacımız kadar yetiştirmenin önemini vurgular. Bilimin doğayı örseleyen müdahalelerinden kendini kurtarmış hakikî bir tarımın ve yaşamın izini süren Fukuoka, bize felsefî olduğu kadar gerçekçi de olan bir yaşam imkânı sunar.Doğal Tarımın Yolu, kapsamlı içeriği ve akıcı anlatımıyla herkesin yararlanıp uygulayabileceği rehber niteliğinde bir kitaptır.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Doğal Tarımın Yolu- Felsefesi Uygulaması i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Doğal Tarımın Yolu- Felsefesi Uygulaması.

...a inceler. Bu doğayla olduğu kadar kendimizle de barışık olacağımız yoldur ... Doğal Tarımın Yolu; Felsefesi ve Uygulaması E-Kitap İndir, Özet Oku ... . Doğal Tarımın Yolu kapsamlı içeriği ve akıcı anlatımıyla herkesin yararlanıp uygulayabileceği rehber niteliğinde bir kitaptır. Masanobu Fukuoka, bilim dünyasını terk edip, doksan beş yıllık ömrünün yetmiş yılını doğal yaşamın bütünlüklü temeli olan doğal tarımı keşfedip uygulamaya adamış ender insanlardan biridir. Doğal Tarımın Yolu, kapsamlı içeriği, ayrıntılı çizimleri ve akıcı a ... Masanobu Fukuoka, Doğal Tarımın Ustası - Ekin Sapı Devrimi ... . Doğal Tarımın Yolu, kapsamlı içeriği, ayrıntılı çizimleri ve akıcı anlatımıyla herkesin yararlanıp Buda'nın Erdem Yolu. 17.5 19.44. Bülent Akay. Konfuçyüs ve Çin Felsefesinin Temelleri. Doğal Tarımın Yolu, kapsamlı içeriği, ayrıntılı çizimleri ve akıcı anlatımıyla herkesin yararlanıp Buda'nın Erdem Yolu. 16.91 19.44. Bülent Akay. Konfuçyüs ve Çin Felsefesinin Temelleri. Doğal Tarımın Yolu, kapsamlı içeriği, ayrıntılı çizimleri ve akıcı anlatımıyla herkesin yararlanıp uygulayabileceği rehber niteliğinde bir kitap. Kategori : Doğu Felsefeleri. % 25. indirim. Doğal Tarımın Yolu, kapsamlı içeriği, ayrıntılı çizimleri ve akıcı anlatımıyla herkesin yararlanıp uygulayabileceği rehber niteliğinde bir kitap. Doğal Tarımın Yolu; Felsefesi ve Uygulaması. Fukuoka, bu kitabında bütün yönleriyle doğal köy'ü esas alarak doğa ile ruhanî uyum temelinde tarımın yol ve yordamını tüm detaylarıyla inceler....