İslam Eşya ve Borçlar Hukuku

Mehmet Birsin

İslam Eşya ve Borçlar Hukuku
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2019-10-02
YAZAR Mehmet Birsin
ISBN 6057901675
DOSYA FORMATI 8,56 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

İslam, insanların yaşamlarını sahih bir kulluk, vicdani bir hakkaniyet ve hukuki meşruiyet içerisinde sürdürmelerinin yolunu öğretmek için gönderilmiştir. Bu durum kulluğu, yaşamın bütün alanlarındaki bir suruş ve tutuma dönüştürürken meşruiyet ve haklılığı da bunun temeli ve ölçüsü haline getirmiştir. bu sebeple meşruiyet ve haklılık ile temellendirelemeyen bir fiil iyi niyetli dahi olsa sevaba ulaştırmadığı gibi hukuki himayede görmez.İslam hukuku, kulluk ödevine halel vermeksizin beşeri ilişkiler tesis etmenin gerektirdiği bilgiyi düzenlemek ve toplumun ıslahına katkı sağlamak amacıyla nassların gözetiminde geliştirilmiş normatif kurallardır. İnsanı, inancı ve eylemiyle, dünyası ve ahiretiylebir bütün kabul etmiş olması ve çözümlerini bu bakış açısı üzerine kurmuş olması bu ilmin en belirgin özelliğidir.Elinizdeki eser, İslam hukukunun eşya ve borçlar hukukunda ortaya koyduğu normları ve doktrinal zenginliği sistematik bir tarzdaortaya koymayı hedeflemektedir. Bunu yaparken pür doktrin çalışmalarının yoruculuğu ile muhtasar eserlerin yüzeyselliğinden kaçınılmaya çalışılmıştır.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz İslam Eşya ve Borçlar Hukuku i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap İslam Eşya ve Borçlar Hukuku.

...a koymayı hedeflemektedir. Elinizdeki eser, İslam hukukunun eşya ve borçlar hukukunda ortaya koyduğu normları ve doktrinal zenginliği sistematik bir tarzda ortaya koymayı hedeflemektedir ... İslam Eşya ve Borçlar Hukuku, Mehmet Birsin ... . 35 TL. Elinizdeki eser, İslam hukukunun eşya ve borçlar hukukunda ortaya koyduğu normları ve doktrinal zenginliği sistematik bir tarzda ortaya koymayı hedeflemektedir. Elinizdeki eser, İslam hukukunun eşya ve borçlar hukukunda ortaya koyduğu normları ve doktrinal zenginliği sistematik bir tarzda ortaya koymayı hedeflemektedir. Elinizdeki eser, İslam hukukunun eşya ve borçlar hukukunda ortaya koyduğu normları ve doktrinal zenginliği sistematik bir tarzda ortaya koymayı hedeflemektedir. Elinizdeki eser, İslam ... İslam Eşya ve Borçlar Hukuku Mehmet Birsin ... . Elinizdeki eser, İslam hukukunun eşya ve borçlar hukukunda ortaya koyduğu normları ve doktrinal zenginliği sistematik bir tarzda ortaya koymayı hedeflemektedir. Elinizdeki eser, İslam hukukunun eşya ve borçlar hukukunda ortaya koyduğu normları ve doktrinal zenginliği sistematik bir tarzda ortaya koymayı hedeflemektedir....