Mitolojiden Alegoriye

Zühre İndirkaş

Mitolojiden Alegoriye
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2015-01-05
YAZAR Zühre İndirkaş
ISBN 6058481732
DOSYA FORMATI 11,44 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Kitabın yazarı Prof. Dr. Zühre İndirkaş, kitap hakkında şunları söylüyor:“Bu çalışmada Batı dünyasının kültürel yapısını besleyen mitosların özellikle Batı resim sanatına yansımaları ve geçirdiği anlamsal dönüşümler tartışılmaktadır. Bilindiği gibi Erwin Panofsky’ye göre sanat yapıtının salt biçim olarak ele alınıp incelenmesi onun anlaşılmasında yetersiz kalır. Biçimin yanı sıra bir de konusu, içeriği ve anlamsal boyutu vardır. Çalışmada Panofsky’nin yöntemiyle yorumlanan üç makale yer almakta. Her biri farklı bir mitolojik kimliğin betimlendiği yapıtlar, din, felsefe, sanatçının kişiliği ve çağının kültürel yapısı bağlamında değerlendirilmiştir.”

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Mitolojiden Alegoriye i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Mitolojiden Alegoriye.

...Ferguson. Maya Kitap. Diğer. Mitolojiden Alegoriye ... Mitolojiden Alegoriye - Zühre İndirkaş | Nadir Kitap ... . Mitolojiden Alegoriye. Yeni. Ücretsiz Kargo. 14 TL. Bu çalışmada Batı dünyasının kültürel yapısını besleyen mitosların özellikle Batı resim sanatına yansımaları ve geçirdiği anlamsal dönüşümler tartışılmaktadır. Mitolojiden Alegoriye Pdf İndir. Kitap Özeti. Bu çalışmada Batı dünyasının kültürel yapısını besleyen mitosların özellikle Batı resim sanatına yansımaları ve geçirdiği anlamsal dönüşümler tartışılmaktadır. Sanat Tarihi/. Mitolojiden Alegoriye. Mitolojiden ... Mitolojiden Alegoriye Fiyatları ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe ... . Sanat Tarihi/. Mitolojiden Alegoriye. Mitolojiden Alegoriye. Marka : Tekhne Yayınları. Barkod : 9786058481732. 17 TL. Bu çalışmada Batı dünyasının kültürel yapısını besleyen mitosların özellikle Batı resim sanatına yansımaları ve geçirdiği anlamsal dönüşümler tartışılmaktadır. 13.80 TL. Bu çalışmada Batı dünyasının kültürel yapısını besleyen mitosların özellikle Batı resim sanatına yansımaları ve geçirdiği anlamsal dönüşümler tartışılmaktadır. Mitolojiden Alegoriye kitabı hakkında bilgileri içeren kitap satış sayfası. Zühre İndirkaş kitapları ve Tekhne 2014 baskısı kitaplar ile ikinci el ve yeni 7 milyon kitap NadirKitap.com'da. Kitabın yazarı Prof. Dr. Zühre İndirkaş, kitap hakkında şunları söylüyor: "Bu çalışmada Batı dünyasının kültürel yapısını besleyen mitosların özellikle Batı resim sanatına yansımaları ve geçirdiği anlamsal......