Kanuni Sultan Süleyman Dönemi Taht Kavgaları

Şerafettin Turan

Kanuni Sultan Süleyman Dönemi Taht Kavgaları
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2011-08-16
YAZAR Şerafettin Turan
ISBN 6054322718
DOSYA FORMATI 7,41 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Alanındaki uzmanlığı, sadece akademideki sıfatlarıyla kanıtlanan bir akademisyen değil Şerafettin Turan. Osmanlı tarihinin enteresan bir dönemine odaklanıyor Kanuni Sultan Süleyman Dönemi Taht Kavgaları. Bir döneme odaklanan ama konuyu derinlemesine ele alan bu metni incelediğimizde, aslında tarihin bütününe dair büyük"Muhteşem" sıfatıyla anılan Kanuni Sultan Süleyman'ın oğulları arasındaki taht kavgasının, izini kaynak metinlerle, araştırmalarla, yeri geldiğinde fetvalarla sürüyor Şerafettin Turan. Akademik metinlere ait, hepimizin kafasındaki anlatım ezberlerini de akıcı dili ve duru Türkçesiyle yerle bir ediyor. Okunan, okunurken zevk veren bir yapıt çıkarıyor karşımıza; baskısı yenilendikçe kendini yenileyen, bilgilerini güncelleyen ve dilini incelten bir Kanuni Sultan Süleyman Dönemi Taht Kavgaları.Şehzade Mustafa, Bayezid ve Selim arasında yaşananlar; Hürrem Sultan, Mahidevran Hatun, Rüstem Paşa'nın rolleri ve yaptırımları; Osmanlı'nın en şatafatlı ve güçlü olduğu dönemin perde arkasında yaşananlar bu araştırmada sahih bir biçimde anlatılıyor.Şehzadelerin taht kavgalarına yol açan nedenler, Şehzade Bayezid'in Selim'e ve babasına karşı cephe alışı, imparatorluğu iç savaşa götüren sebepler, Konya Savaşı, Bayezid'in İran'a sığınması ve akabinde öldürülmesi, taht kavgasının doğurduğu iç karışıklıklar ve taht kavgaları nedeniyle yapılan yönetim değişiklikleri, kitabın ana konularını teşkil ediyor. Uzun padişahlık döneminde dışarıyla uğraştığı kadar içeriyle de uğraşan Kanuni Sultan Süleyman'ın "padişah, baba, şair" olarak da:portresi gözler önüne seriliyor.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Kanuni Sultan Süleyman Dönemi Taht Kavgaları i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Kanuni Sultan Süleyman Dönemi Taht Kavgaları.

...emindeki Siyasi Olaylar / Batı'daki Gelişmeler ... Kanuni Sultan Süleyman Dönemi Taht Kavgaları Fiyatı ... ... İade Koşulları. Tüm Satıcılar. Kanuni Sultan Süleyman Dönemi Taht Kavgaları. Osmanlı İmparatorluğu nun en güçlü ve görkemli dönemi sayılan Kanuni Süleyman ın saltanat yıllarında... "Kanuni Sultan Süleyman dönemi taht kavgaları". için 17 sonuç bulundu Kanuni Sultan Süleyman dönemi taht kavgaları. Şerafettin Turan. Satıcı. Şerafettin Turan. Alanındaki uzmanlığı, s ... Kanuni Sultan Süleyman Dönemi Taht Kavgaları Şerafettin Turan ... . Şerafettin Turan. Alanındaki uzmanlığı, sadece akademideki sıfatlarıyla kanıtlanan bir akademisyen değil Şerafettin Turan. Osmanlı tarihinin enteresan bir dönemine odaklanıyor Kanuni Sultan... kanuni sultan süleyman dönemi taht kavgaları. şükela: tümü | bugün. faydalı bir eser. şehzade mustafa'nın katlini, sonrasında beyazıt-selim çekişmelerini ve dönen entrikaları belgeleriyle ve akıcı bir... Okunan, okunurken zevk veren bir yapıt çıkarıyor karşımıza; baskısı yenilendikçe kendini yenileyen, bilgilerini güncelleyen ve dilini incelten bir Kanuni Sultan Süleyman Dönemi Taht Kavgaları. KANUNİ SULTAN SÜLEYMAN DÖNEMİ TAHT KAVGALARI için satıcı açıklaması. (#55975941). Belirtilen tüm özellikle...