Diktatörlük ve Demokrasinin Ekonomik Kökenleri

Daron Acemoğlu

Diktatörlük ve Demokrasinin Ekonomik Kökenleri
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2016-11-23
YAZAR Daron Acemoğlu
ISBN 6059911269
DOSYA FORMATI 4,23 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Bu kitap, demokrasinin oluşumu ile konsolidasyonuna yönelik bir çerçeve geliştiriyor. Farklı sosyal gruplar, siyasal güç ve kaynakların paylaşım şeklinden dolayı, farklı siyasal kurumları tercih ediyor. Bu nedenle, demokrasi vatandaşların çoğunluğunun tercihi iken seçkinlerin karşı olduğu bir yönetim biçimidir. Vatandaşlar, toplumsal huzursuzluk ve devrim ile tehdit edebildiğinde, diktatörlük kalıcı değildir. Buna karşılık baskının maliyeti yüksek ve imtiyazlar ile ilgili verilen sözler inandırıcı değilse, seçkinler demokrasinin oluşturulmasına mecbur kalabilirler. Demokratikleşme ile seçkinler, toplumsal istikrarı sağlayarak, güvenilir bir biçimde siyasal gücü vatandaşlara aktarabilirler. Demokrasi, seçkinlerin onu alaşağı etmek yönünde güçlü teşvik yoksa konsolide olabilir. Bu süreçler (1) sivil toplumun gücü (2) siyasal kurumların yapıları, (3) siyasi ve ekonomik krizlerin doğası, (4) ekonomik eşitsizliğin düzeyi, (5) ekonominin yapısı ve (6) küreselleşmenin biçimi ve kapsamına bağlıdır.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Diktatörlük ve Demokrasinin Ekonomik Kökenleri i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Diktatörlük ve Demokrasinin Ekonomik Kökenleri.

...eğerlendirme yazın. Diktatörlük ve Demokrasinin Ekonomik Kökenleri ... Diktatörlük ve Demokrasinin Ekonomik Kökenleri - James... ... . Alış-Veriş Listeme Ekle. Diktatörlük ve Demokrasinin Ekonomik Kökenleri. Bu kitap demokrasinin oluşumu ile konsolidasyonuna yönelik bir çerçeve geliştiriyor. Daron Acemoğlu, James A. Robinson. Bu kitap, demokrasinin oluşumu ile konsolidasyonuna yönelik bir çerçeve geliştiriyor. Farklı sosyal gruplar, siyasal güç ve kaynakların paylaşım şeklinden dolayı... Bu kitap, demokrasinin oluşumu ile konsolidasyonuna yönelik bir ... Diktatörlük ve Demokrasinin Ekonomik Kökenleri... | Kitap365.com ... ... Bu kitap, demokrasinin oluşumu ile konsolidasyonuna yönelik bir çerçeve geliştiriyor. Vatandaşlar, toplumsal huzursuzluk ve devrim ile tehdit edebildiğinde, diktatörlük kalıcı değildir. Vatandaşlar, toplumsal huzursuzluk ve devrim ile tehdit edebildiğinde, diktatörlük kalıcı değildir. https://www.limankitap.com/urun/diktatorluk-ve-demokrasinin-ekonomik-kokenleri. Diktatörlük ve Demokrasinin Ekonomik Kökenleri-Bağlam Yayınları-9786059911269-James A. Robinson-%9 indirimli-Bu kitap, demokrasinin oluşumu ile konsolidasyonuna. Ürün Bilgisi. Bu kitap, demokrasinin oluşumu ile konsolidasyonuna yönelik bir çerçeve geliştiriyor. Vatandaşlar, toplumsal huzursuzluk ve devrim ile tehdit edebildiğinde, diktatörlük kalıcı değildir. Bu haftaki sunumumuz İktisat Bölümü'nde Araştırma Görevlisi olan Taha Eğri'den. Daron Acemoğlu ve James A. Robinson'un birlikte hazırladıkları "Diktatörlük ve Demokrasinin Ekonomik Kökenleri"... Bu kitap, demokrasinin olusumu ile konsolidasyonuna yönelik bir cerceve gelistiriyor. Farkli sosyal gruplar, siyasal güc ve kaynaklarin paylasim seklinden dolayi, farkli siyasal kurumlari tercih ediyor. Bu kitap, demokrasinin oluşumu ile konsolidasyonuna yönelik bir çerçeve geliştiriyor. Vatandaşlar, toplumsal huzursuzluk ve devrim ile tehdit edebildiğinde, diktatörlük kalıcı değildir. 16.80 €. Bu nedenle, demokrasi vatandaşların çoğunluğunun tercihi iken seçkinlerin karşı olduğu bir yönetim biçimidir. Vatandaşlar, toplumsal huzursuzluk ve devrim ile tehdit edebildiğinde, diktatörlük......