Devlet Tartışmaları

Simon Clarke

Devlet Tartışmaları
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2004-04-05
YAZAR Simon Clarke
ISBN 9756361093
DOSYA FORMATI 12,27 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Bu derlemede yer alan bildiriler kapitalist devlete yönelik belli bir yaklaşımı ortaya koymaktadır; bu yaklaşım 1970'lerde Sosyalist İktisatçılar Konferansı'nın (CSE) çalışma grupları içerisinde geliştirilmiştir. Söz konusu bildiriler toplu müzakerelerden yola çıkılarak hazırlanmışsa da, CSE içindeki ve hatta ilgili çalışma grupları içindeki bir uzlaşmayı ifade etmekten uzaktır. Bu bildirilerin seçilme nedeni de CSE içerisinde yürütülen çalışmaların tipik birer yansıması olmaları değil, devlet konusunda ayrıcalıklı bir kuramsal yaklaşım sergilemeleridir.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Devlet Tartışmaları i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Devlet Tartışmaları.

...lar Konferansı'nın (CSE)... Kolektif. Bu derlemede yer alan bildiriler kapitalist devlete yönelik belli bir yaklaşımı ortaya koymaktadır; bu yaklaşım 1970'lerde Sosyalist İktisatçılar Konferansı'nın (CSE) ... Devlet Tartışmaları %20 İndirimli Kolektif ... ... Ak Parti Eski MKYK üyesi Ayhan Oğan'ın "yeni devlet kuruyoruz" çıkışı üzerine başlayan tartışma ve Oğan'ın açıklamalarına gelen tepkiler büyüyor. Eksikliği aşmaya dönük yeni modellerin geliştirilmesi devlet teorisindeki tartışmaları canlandırmıştır. Yapısalcı Marksist teorisyenlerin, araççılığı eleştirerek yaptıkları çıkış kısa sürede ilgi toplamıştır. Halen Warwick Üniversitesi Sosyoloji Bölümü?nde Rusya Araştırmaları Programı?nı ... Devlet Tartışmaları - Toplum ... . Yapısalcı Marksist teorisyenlerin, araççılığı eleştirerek yaptıkları çıkış kısa sürede ilgi toplamıştır. Halen Warwick Üniversitesi Sosyoloji Bölümü?nde Rusya Araştırmaları Programı?nı...