L. Catilina Söylevi

Cicero

L. Catilina Söylevi
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2016-11-25
YAZAR Cicero
ISBN 6059872362
DOSYA FORMATI 12,93 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Cicero’nun 63 yılının Kasım Ayı içerisinde ve Aralık Ayı başlarında ikisi senatus, ikisi de halk nezdinde olmak üzere Catilina aleyhine verdiği söylevler dört kitaptan oluşmaktadır. Yazarın en etkileyici eserlerinden biri olan bu çalışma, Catilina tarafından yapılmak istenen darbe girişimini, buna karşı atılması gereken ve atılan adımları ele almaktadır. Yazarın kendi haklılığını ispat edebilmek amacıyla nasıl bir yöntem izlediğinin çok iyi anlaşılmasına olanak veren bu eser, antik dönemin belli bir kesitinin birinci elden ayrıntılı şekilde öğrenilmesini sağlamaktadır. Roma’nın önde gelenleri arasında bir kırılmaya ve derin görüş ayrılıklarına yol açan bu olay hakkında, senatorların ve halkın ilgisini daha fazla çekebilmek amacıyla anlatımlarında bazen abartılı bir duruma başvurmasına rağmen, diğer antik yazarların verdiği bilgiler genel olarak Cicero’yu doğrulamaktadır.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz L. Catilina Söylevi i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap L. Catilina Söylevi.

...nezdinde olmak üzere Catilina aleyhine verdiği söylevler dört kitaptan oluşmaktadır ... L. Catilina Söylevi M.Tullius Cicero ... . L. Catilina Söylevi. Size haber verelim. Ayı içerisinde ve Aralık Ayı başlarında ikisi senatus, ikisi de halk nezdinde olmak üzere Catilina aleyhine verdiği söylevler dört kitaptan oluşmaktadır. 35 TL. Cicero'nun 63 yılının Kasım Ayı içerisinde ve Aralık Ayı başlarında ikisi senatus, ikisi de halk nezdinde olmak üzere Catilina aleyhine verdiği söylevler dört kitaptan oluşmaktadır. Felsefe. L.Catılına Söylevi. L.catılına söylevi. Barkod 9786059872362. Stok Durum ... L. Catilina Söylevi | benlikitap.com ... . Felsefe. L.Catılına Söylevi. L.catılına söylevi. Barkod 9786059872362. Stok Durumu TÜKENDİ. Cicero'nun 63 yılının Kasım Ayı içerisinde ve Aralık Ayı başlarında ikisi senatus, ikisi de halk nezdinde olmak üzere Catilina aleyhine verdiği söylevler dört kitaptan oluşmaktadır. L. Catilina Söylevi Diğer Cicero'nun 63 yılının Kasım Ayı içerisinde ve Aralık Ayı başlarında ikisi senatus, ikisi de Kabalcı Yayınları Marcus Tullius Cicero....