Türklerin Gerçek TarihiTürk Dili ve Tarihi Üzerine Tezler

Arif Cengiz Erman

Türklerin Gerçek TarihiTürk Dili ve Tarihi Üzerine Tezler
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2019-09-09
YAZAR Arif Cengiz Erman
ISBN 6057941978
DOSYA FORMATI 9,71 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Batılı tarihçiler tarafından Türklere dikte ettirilen tez, “Türklerin geçmişte göçebe bir halk oldukları ve uygarlığı Avrupalılardan öğrendikleri” biçimindedir. Oysa bu tarihin üstü biraz kazılınca, altından bambaşka bir tarih ortaya çıkmaktadır. Irkçılık tehlikeli ve zararlı bir hastalıktır, halklar arasına düşmanlık sokar. Uzun yıllar Batı Avrupa'da yaşamış biri olarak Türklere yapılan ırkçılığı, ayrımcılığı, haksızlığı çok iyi bilirim. Bu davranış bozukluğu, Batılıların kendilerine özgüolan bir toplumsal sorunudur ve bu sorunu yalnızca kendileri çözebilir. Ancak bu önyargıların bilime de taşınması ve Türklere karşı bilim adına ırkçılık yapılmasıkesinlikle kabul edilemez. Kimi Avrupalı tarihçilerin Türk tarihi üzerine yazarken, tarih hırsızlığı yapmalarının dışındaki tavırları, Türkleri küçümseyici ve ırkçı bir tavırdır. Bu açıdan Türklere yapılan bu tarihi haksızlığın giderilmesi gerekir. Umarım bu kitap, bu haksızlığın giderilmesine bir katkı olur. Bu kitap, adından da anlaşılacağı gibi bir tarih kitabı değil, bir tarih tezidir. Tarihçi, tarihi betimler. Eğer iyi bir tarihçiyse, buna kendi çıkarımlarını da ekler. İktisat tarihçisi ise, bu disiplin gereği analiz-sentez yöntemiyle “bilinen” tarihi sorgular. Bu açıdan bu kitap, Türkleri Tarihten çıkarmaya çalışan Batılı tarihçilerin yazmış olduğu Türk düşmanı “resmi tarihi” sorgulamaktadır.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Türklerin Gerçek TarihiTürk Dili ve Tarihi Üzerine Tezler i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Türklerin Gerçek TarihiTürk Dili ve Tarihi Üzerine Tezler.

...z Erman. Batılı tarihçiler tarafından Türklere dikte ettirilen tez, "Türklerin geçmişte göçebe bir halk oldukları ve uygarlığı Avrupalılardan öğrendikleri" biçimindedir ... Türklerin Gerçek Tarihi Türk Dili ve Tarihi Üzerine Tezler Pdf Kitap... ... . Gerçek Türk ve dünya tarihini yayınlıyoruz. Roma Hukuku Türklerin Ateş Kültünden mi gelmektedir? Bu yaziyi ilk söken Sir Henry C. Rawlingson "Bu Turani" bir dildir, demistir. Cilt Tipi. Karton Kapak. Dil. Kimi Avrupalı tarihçilerin Türk tarihi üzerine yazarken, tarih hırsızlığı yapmalarının dışındaki tavırları, Türkleri küçümseyici ve ırkçı bir tavırdır. Arif Er ... Türk Tarih Tezi | Sinan Meydan - Forum Gerçek ... . Kimi Avrupalı tarihçilerin Türk tarihi üzerine yazarken, tarih hırsızlığı yapmalarının dışındaki tavırları, Türkleri küçümseyici ve ırkçı bir tavırdır. Arif Erman. Bir süre önce Çin'in Xian sehri yakilarindaki Türklerden kaldigi iddia edilen kurganlari (piramitleri) arastirirken konu çok farkli alanlara kaydi. "Türklerin ned...