Her Şey Geçer

Elif Türkölmez

Her Şey Geçer
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2019-09-06
YAZAR Elif Türkölmez
ISBN 9753484350
DOSYA FORMATI 8,85 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

“Çiçeklere bakıyoruz, kuşları izliyoruz, kozalak, kuru dal parçaları ve erik topluyoruz, ayakkabılarımızı çıkarıyoruz ayağımızdan, deniz kenarında yürüyoruz, bazen gözlerimiz doluyor, bazen gülümsüyoruz, sonra zıplayan yunusları görebilmek için ufka dalıyoruz, bazen uyku bastırıyor, esniyoruz, bazen de aklımıza çok eski bir anı geliyor, her şey nasıl da değişiyor diye düşünüyoruz. Dünya böyle. Her şey değişiyor. Her şey geliyor ve geçiyor. Dalgalar gibi. Rüzgâr gibi. Bulutlar gibi. An gibi. Hayat gibi.”Hep bir şeylere ya da bir yerlere yetişme telaşıyla geçip gidiyor hayatlarımız. Çağımızın bir hastalığına dönüşmüş durumda “yetişme telaşı”. Anne, Kız Harikasın’da nefis öyküler anlatan Elif Türkölmez, Her Şey Geçer’le tüm bu koşuşturmalarımıza, telaşlarımıza bir “Dur!” diyor. İncelikleri görmek isteyenler için bir başucu kitabı.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Her Şey Geçer i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Her Şey Geçer.

... eloglu'ndan bir alinti: "her sey gecer, hicbir sey gecmese de" ... Her Şey Gelip Geçer, Her Şey Değişir — Aklınızı Keşfedin ... . bazı zamanlar insanın kendi kendine teselli verebilmek için söyleyebileceği tek söz. her şey geçer... ama ne zaman? "Fakat her şey geçer, her şey unutulur. Kendini bir felâketin içinde kaybetmenin mânâsı yoktur. İnsan birazcık da kalender olmalıdır!" Her hikayenin vardır sonu Garibin şaşar yolu At gölgeni bana Taşınırım mezarlara Mavilerde uçarım Yeşillere konarım. Herşey geçer hayat kalır Ölüm beni alır. Her şey geçe ... Her Şey Geçer Hayat Kalır: Nazım'dan Vera'ya ... . Herşey geçer hayat kalır Ölüm beni alır. Her şey geçer zamanla, Gözyaşlarında biter, umutlarında gider. Gidenin geri dönmeyeceğini de kabullenirsin. Merak etme! Cevaplar. Merhaba :)) Bilmecenin cevabı herşey kalemin altından geçer olucaktır. Başarılar.. 4.5. -Gökte açık...