Milliyetçilerin Ağabeyi Rahmi Eray

Milliyetçilerin Ağabeyi Rahmi Eray
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2019-10-12
YAZAR
ISBN 9759959845
DOSYA FORMATI 6,99 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Rahmi Eray, Anadolu’nun yangın yerine döndüğü yıllarda (1917) Elbistan’da doğar. Yetimliğin mektebinde büyür. İlköğrenimini Elbistan’da, yükseköğrenimini İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde yapar. 1938’de geldiği İstanbul’da büyük küçük geniş bir muhitin “ağabey”idir. Yakalandığı damar ve kan hastalığı, onu on sekiz sene yatağa ve durağan bir hayata mahkûm eder. Etrafında bir halka oluşur. Kendi dert ve ızdırabına kimseyi ortak etmez. İnsanları doğrudan tenkit etmez, dolaylı ve genel hitaplarla karşısındakilere hakikati gösterir. Gelenlerin dertlerine çare bulan “doktor” gibidir. Kindarlara merhamet, şiddet ve hiddetlilere itidali, nefse karşı aklı, asilere hörmeti öğreten bir “muallim”dir. Namı yok, şöhreti yok, mesleği ve sıfatı yok, eseri yok, mülkü ve parası yok, adını devam ettirecek kimsesi yok. Ama örnek bir hayatı, sözleri ve davranışları var. Onu unutturmamak, Yunus misali yarınlara kalsın istedik.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Milliyetçilerin Ağabeyi Rahmi Eray i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Milliyetçilerin Ağabeyi Rahmi Eray.

...y, Anadolu'nun yangın yerine döndüğü yıllarda (1917) Elbistan'da doğar ... Milliyetçilerin Ağabeyi Rahmi Eray ... . Yetimliğin mektebinde büyür. İlköğrenimini Elbistan'da... Rahmi Eray, Anadolu'nun yangın yerine döndüğü yıllarda (1917) Elbistan'da doğar. Zira yaşamak; hizmet etmek ve af dilemek için bir mühlettir. Milliyetçilerin Ağabeyi Rahmi Eray, Ezel Erverdi. Kitabî olarak tanıştığım insanlardan biri de Elbistanlı merhum Rahmi Eray oldu. Üniversite hayatında kültür ve fikir hareketleri ile ilgilenmiş bir is ... Rahmi Eray - Milliyetçilerin Ağabeyi, Ezel Erverdi ... . Üniversite hayatında kültür ve fikir hareketleri ile ilgilenmiş bir isim Eray. Milliyetçilerin ağabeyi. Rahmi Eray Milliyetçilerin Ağabeyi Ezel Erverdi Dergah Yayınları 9789759959845 Ezel Erverdi. Ürün Sepetinize Başarıyla Eklendi. Anasayfa. Rahmi Eray: Milliyetçilerin Ağabeyi. 9789759959845. 632286. Rahmi ...