Kral Oidipus

Sophokles

Kral Oidipus
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2020-04-10
YAZAR Sophokles
ISBN 6257933810
DOSYA FORMATI 10,2 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Sophokles’in Kral Oidipus tragedyası, özgür irade ile kader arasında korkunç ve zorlayıcı bir çatışmayı sunmakla ünlüdür. Thebes, ilahi olarak üzerine çöken veba tarafından tehdit edildiğinde, zekâsı ve cesaretiyle ünlü büyük Kral Oidipus, şehrini kurtarma iradesini ortaya koyar. Sebebi bulmak için derin bir soruşturma başlatır ve ironik sonucuna kadar acımasızca devam eder. Bu, kendi kimliğinin korkunç sırrını aydınlatan bir sondur.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Kral Oidipus i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Kral Oidipus.

...a ise karşımıza tragedyalarla çıkar ... Copy Center: Kral Oidipus ... . Sophokles tarafından yazıya dökülen Kral Oidipus, Antigone ve Oidipus Kolonus'ta bunların örnekleridir. Oidipus, Thebai kral soyundan gelmektedir. kral oidipus. şükela: tümü | bugün. (bkz: oedipus kompleksi). kral oidipus'u antik yunan trajedya kurallarına uygun olarak sahnelenmiş halde izlemek için:kral oidipus. Onun eserlerinde seyirci baştan sona merak duygusu yaşar. Kral Oidipus (Oidipus Tyrannos) adlı ... Kral Oidipus (Sophokles) ... . Kral Oidipus (Oidipus Tyrannos) adlı eser, yazıldığı yıl tam olarak bilinmese de kimi kaynaklara göre İ.Ö. 430-425'li yıllardır. Kral Oidipus - Konusu. Olay Thebai'de, Oidipus'un sarayı önünde geçer. Thebai'li yaşlılar koroyu meydana getirir. Oidipus bilinmeyen katillere korkunç lânetler savurur ve bir soru...