İstihbarat Örgütlerinin Tarihi

Ahmet Murat Seyrek

İstihbarat Örgütlerinin Tarihi
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2020-04-03
YAZAR Ahmet Murat Seyrek
ISBN 6052497159
DOSYA FORMATI 12,46 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

İstihbaratın tarihini Âdem ile Havva’ya kadar götüren, CIA’dan emekliye ayrılmış çok deneyimli eski bir casus olan Walter L. Pforzheimer, İncil’den de örnek vererek, ilk casusun ünlü yılan, ilk muhbirin Havva ve ilk kurbanında Âdem olduğunu söylemektedir. (Teşkilâtı Mahsusa’dan MİT’e Türk İstihbarat Tarihi - Tahir Yörükoğlu)Musa’ya göre istihbarat, Tanrı tarafından gönderilmiş ilahi bir emirdir ve kendisi de bu emre uyarak: “Kenan ülkesinde gözlemlerde bulunmak için bu yoldan gidin, ülkeyi ve oradaki insanları inceleyin.” demiştir. Gelişmiş medeniyetlerin ve güçlü devletlerin başarılarının arkasındaki önemli unsurlardan bir tanesinin istihbaratın etkili bir şekilde kullanılmasının olduğu düşünülmektedir. Örneğin, M.Ö. 7. yüzyılda Perslerin iyi bir stratejik istihbaratlarının olduğu, bu alanda çalışanların da geleneksel dillere, inanç sistemlerine ve kurumlarına ait detayları öğrenmeleri ve bilmeleri ve farklı kültür ve inanıştan olan insanlara saygı göstermeleri bu örneklerden bir tanesidir. (Gizli Servisler - John Adam)

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz İstihbarat Örgütlerinin Tarihi i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap İstihbarat Örgütlerinin Tarihi.

...sıyla, modern ve kurumsal bir istihbarat teşkilatı kurulması mecburiyeti ortaya çıkmıştır ... İstihbarat Örgütleri Tarihi Ahmet Murat Seyrek ... . etkin şekilde çalışmaya başlamış olup, bu tarih Teşkilat'ın resmi kuruluşu olarak kabul edilmektedir. Çok daha gelişmiş ve karmaşık yöntem ve donanımlarla, Dünya'mızda İstihbarat örgütlerinin İstihbarat'ın tarihi : Tarihin beklide ilk zamanlarından itibaren kendisini gösteren istihbarat... Ahmet Murat Seyrek. İstihbaratın tarihini Âdem ile Havva'ya kadar götüren, CIA'dan emekli ... Türk İstihbarat Tarihi ... ... Ahmet Murat Seyrek. İstihbaratın tarihini Âdem ile Havva'ya kadar götüren, CIA'dan emekliye ayrılmış çok deneyimli eski bir casus olan Walter L. Pforzheimer, İncil'den de örnek vererek... İstihbarat Örgütlerinin Tarihi. 9,60 TL. Sepete Ekle. (Teşkilâtı Mahsusa'dan MİT'e Türk İstihbarat Tarihi - Tahir Yörükoğlu)Musa'ya ...