Kapitalizmin Doğduğu Yer: Orta Doğu

Nima Sanandaji

Kapitalizmin Doğduğu Yer: Orta Doğu
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2020-03-10
YAZAR Nima Sanandaji
ISBN 6059823524
DOSYA FORMATI 11,20 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Irak ve Suriye denince, akla, bombalar, terör ve insanî dram geliyor. Ancak, şiddet ne zaman biraz dinse, Musul’da veya Halep’te çarşı pazar, günlük hayat hemen canlanır. Avrupa’ya tüccarlar yüzyıllar boyunca akın edip burada faaliyetlerini sürdürdüler; siyaset şöyle veya böyle değişirken gelenekler kolay kolay değişmez.Elinizdeki iddialı ve güçlü tarihî anlatımda, İranlı Kürt yazar Dr. Nima Sanandaji, binlerce yıl önce bankaların ve kapitalizmin ortaya çıktığı Orta Doğu’da serbest piyasaların uzun ve kadim tarihini ele alıyor. Tasvir, ilim ve irfan yönünden zengin bir tarih, öyle ki belki de bu çalışmanın en önemli yanı bugünün Batı dünyasına vazettiği derslerde…Bizi bir zamanlar başarılı kılan davranışları ve sosyal dokuyu yeniden kazanmak için kadim Orta Doğu’ya mı bakmalıyız? Kapitalizmin Doğduğu Yer: Orta Doğu barışa ve özgürlüğegiden yolun, yeniden teşebbüs hürriyetini ve uluslararası mübadele serbestiyetini benimsemekten geçtiğini gösteriyor. Gelecek geçmişte yatıyor. 

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Kapitalizmin Doğduğu Yer: Orta Doğu i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Kapitalizmin Doğduğu Yer: Orta Doğu.

...amanlar başarılı kılan davranışları ve sosyal dokuyu yeniden kazanmak için kadim Orta Doğu'ya mı bakmalıyız? Kapitalizmin Doğduğu Yer: Orta Doğu barışa ve özgürlüğe giden yolun ... Kapitalizmin Doğduğu Yer: Orta Doğu ... ... Nima Sanandaji. Irak ve Suriye denince, akla, bombalar, terör ve insanî dram geliyor. Ancak, şiddet ne zaman biraz dinse, Musul'da veya Halep'te çarşı pazar, günlük hayat hemen canlanır. İşte bu şaşkınlıklarından birisi de Kapitalizm illetidir. Zihinsel, ekonomik ve teknik zorlamalarla bilgi bilimi yerine Evreni, Kudret Biliminin kuşatması, "BEN" i aşamayan insanın sayesinde gecikmeyecektir. Kapitalizmin Doğduğu Yer: Orta Doğu ba ... Kapitalizmin Doğduğu Yer-Orta Doğu ... . Zihinsel, ekonomik ve teknik zorlamalarla bilgi bilimi yerine Evreni, Kudret Biliminin kuşatması, "BEN" i aşamayan insanın sayesinde gecikmeyecektir. Kapitalizmin Doğduğu Yer: Orta Doğu barışa ve özgürlüğe giden yolun, yeniden teşebbüs hürriyetini ve uluslararası mübadele serbest...