Rusça Türkçe - Türkçe Rusça Sözlük

Metin Gökçe

Rusça Türkçe - Türkçe Rusça Sözlük
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2019-11-22
YAZAR Metin Gökçe
ISBN 6052496084
DOSYA FORMATI 11,75 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Rusça’da kelime bir, iki veya daha çok sesten oluşur. Bağlaçlar, öntakılar, zamirler çok kısa kelimeler olmalarına rağmen, konuşmamızda önemli yer edinmekteler. Rusça’da bağlaçlar, öntakılar ve zamirler bir veya iki sesten oluşur. Örnek: bağlaçlar – и, а, но; öntakılar – в, к, с, на, за; zamirler – ты, он, мы, вы vs.Sesler ve harfler kelimede her zaman birbirlerine uymayabilirler. Örnek: пол, брат, стол kelimelerinde sesler ve harfler yazıldıkları gibi okunurlar; fakat столы, вода kelimelerinde ise o yazılmasına rağmen a okunur; сад kelimesinde sonunda bulunan д harfi ise т gibi okunur.Bazen, tıpkı соль kelimesindeki л sesine yumuşaklık kazandırmak için ünsüz harflerden sonra ь harfleri getirilir ve ь harfi telaffuz edilmez.Rusça’da vurgu herhangi bir hecenin üzerinde yani birinci, ikinci, üçüncü vb. hecelerin üzerinde bulunabilir. Böylece город kelimesinde vurgu, birinci hecede, товарищ kelimesinde ikinci hecede, карандаш kelimesinde üçüncü hecede, переписать kelimesinde ise dördüncü hecededir.Rusça’da vurgu sayesinde kelimedeki bir hece diğer hecelere göre daha kuvvetli bir şekilde okunur. Kuvvetli okunan hecedeki ünlü vurguludur, diğer ünlüler ise vurgusuzdur.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Rusça Türkçe - Türkçe Rusça Sözlük i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Rusça Türkçe - Türkçe Rusça Sözlük.

...lerin fonetik alfabeyle yazılan telaffuz notlarıyla ses kayıtlarını ve ayrıca kullanım örneklerini de içeren Türkçe-Rusça sözlük ... Rusça Türkçe Çeviri İçin Kullanabileceğiniz 8 Harika Araç - onedio.com ... . Türkçe ve Rusça dışında 97 dilde daha çeviri yapabilir. ? ÇevirSözlük.com | Rusça - Türkçe cümle çeviri nedir? Rusça dilinden Türkçe diline (google translate aracılığıyla) hızlı cümle ya da kelime çeviri yapmanıza yardımcı olan bir sözlük sistemidir. Rusça Çeviri, Rusça Tercüme. WWW. Rusça-Türkçe sözlük. Ücretsiz kaliteli online sözlükler, çeviriler, konuşma kılavuzları, g ... Rusça Türkçe Çeviri | Rusça Türkçe Sözlük ... . Rusça Çeviri, Rusça Tercüme. WWW. Rusça-Türkçe sözlük. Ücretsiz kaliteli online sözlükler, çeviriler, konuşma kılavuzları, gramerler, konular ve dil oyunları. Ukraynaca-Türkçe Vietnamca-Türkçe Yunanca-Türkçe. İster Türkçe dilini, ister Rusça dilini sözlük olarak kullanabilirsiniz. Rusça Yazılışı v...