Marx’ın Sanat Felsefesi

Mihail Lifşits

Marx’ın Sanat Felsefesi
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2019-05-02
YAZAR Mihail Lifşits
ISBN 6056924538
DOSYA FORMATI 7,78 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Marx, Kasım 1837’de babasına yazdığı mektupta yasadığı günleri bir geçiş dönemi olarak tanımlar.Bu mektupta, “Her değişim, bir ölçüde bir kuğu şarkısıdır; bir ölçüde de bir büyük yeni şiirin başlangıcıdır.” diye yazar. Bu eserde Marx, Hegelci felsefenin kuğu şarkısını, ‘bir büyük yeni şiirin başlangıcı’na dönüştürmeye çalışır. Marksist estetiğin sloganı şudur: Sanat öldü! Yaşasın sanat! Marksist edebiyat eleştirmeni ve estetik kuramcısı Mihail Lifşits’in Marx’ın Sanat Felsefesi adlı eserini, Terry Eagleton’ın Sunuş’u ve Murat Belge çevirisi ile sunuyoruz.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Marx’ın Sanat Felsefesi i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Marx’ın Sanat Felsefesi.

...şits. Marx, Kasım 1837'de babasına yazdığı mektupta yasadığı günleri bir geçiş dönemi olarak tanımlar ... Marxın Sanat Felsefesi ... . Bu mektupta, "Her değişim, bir ölçüde bir kuğu şarkısıdır... Estetiğin klasik çağı olan on sekizinci yüzyıl bile, "güzel" ya da "yüce" gibi soyutlamalarla sınırlanmak istemiyordu. Dehanın rolü, sanatın değeri... Marx'ın felsefesinin dayanak noktası insanın doğası ve toplum içindeki yeridir. Marx üretici güçlerin, üretim ilişkilerinden daha önce geldiğini ve daha hızlı değiştiğini söyler. M ... Felsefe Seminerleri Dizisi - Türker Armaner - "Marx ve Felsefenin..." ... . Marx üretici güçlerin, üretim ilişkilerinden daha önce geldiğini ve daha hızlı değiştiğini söyler. Mihail Lifşits. Marx, Kasım 1837'de babasına yazdığı mektupta yasadığı günleri bir geçiş dönemi olarak tanımlar. Bu mektupta, "Her değişim, bir ölçüde bir kuğu şarkısıdır... 9.60 TL. Bu...