Kıvrak Zeka

Takıyyüddin En-Nebhani

Kıvrak Zeka
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2020-02-28
YAZAR Takıyyüddin En-Nebhani
ISBN 6056825552
DOSYA FORMATI 4,48 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Zekâ, çabucak sezme ve çabucak bağlantı kurma yetisidir . Bunun dışında yapılan diğer tanımlar , gereksiz ayrıntılara girmektir.Akıl, duyular aracılığıyla dış dünyayı beyne taşımak ve beynin sahip olduğu ön bilgiler yardımıyla da nakledilen vakıaları (dış dünyayı) yorumlamaktır . Aklın bu tanımı, zekânın da tanımını açıklamaktadır . Algının süratli olması, dış dünyanın beyne taşınmasının süratli olması demektir . Beyindeki ön bilgiler ise beyinle dış dünya arasındaki bağlantıyı kurma vazifesi görmektedir . O hâlde zekâ “Süratli algılama, süratli bağlantı kurma yetisidir . ” dersek yanlış söylemiş olmayız. Zekâ, akıl veya düşünmenin bir türüdür . Akıl ve düşünme için geçerli olan her şey , zekâ için de geçerlidir . Elinizdeki bu kitap, insanın hayattakarşılaştığı olaylar hakkında süratli bir şekilde düşünüp yine süratli bir şekilde nasıl doğru karar verebileceğini anlatmaktadır.Zira hızlı düşünme ve beraberinde kıvrak zekâya sahip olma, her insan için paha biçilemez mücevherlerden daha kıymetli bir servettir.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Kıvrak Zeka i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Kıvrak Zeka.

... Zeka Oyunu Oyna: Bakalım aynı anda kaç oyunu birden oynayabileceksin :) ... Zeka Ve Hızlı Düşünme | Forum ... . Aynı anda birden fazla oyunu eşzamalı olarak kontrol et. Her minioyunun kontrol tuşu ayrıdır. Kıvrak zeka olarak adlandırdığımız şey, akıl yürütme ve sonuçlara çabucak varma yeteneği kazandıran inanılmaz bilişsel süreçlerin tümüdür. Bu, aynı zamanda yaratıcılığınızı... kıvrak zeka. şükela: tümü | bugün. dansöz dünyaya uyum sağlamak için gereken. bulunması makbul kullanı ... Kıvrak Zeka - Nedir Ne Demek ... . dansöz dünyaya uyum sağlamak için gereken. bulunması makbul kullanılması makbul olmayandır. kıvrak zekasıyla kıvıran insanlardansa aptal ama dürüst insanları mı... Kıvrak Zeka. 2.591 beğenme · 5 kişi bunun hakkında konuşuyor. Kıvrak Zeka, KPSS Soru Bankası'nın videosunu paylaştı. · 20 Temmuz 2016 ·. 538 ...