Kazvini veAsaru’l-Bilad ve Ahbaru’l-İbad’ı

Murat Ağarı

Kazvini veAsaru’l-Bilad ve Ahbaru’l-İbad’ı
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2019-07-17
YAZAR Murat Ağarı
ISBN 9756336410
DOSYA FORMATI 8,67 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Kazvinî’nin Âsâru’l-Bilâd ve Ahbâru’l-İbâd adlı eseri, tarihî coğrafya alanının önemli bir eseri olmasına rağmen, gerek Türkiye’deki ve gerekse yurt dışında yapılan akademik içerikli yayınlarda yeterli ilgiyi görmemiştir. Bunun nedenlerinden birisi olarak yazarın diğer eseri Acâibü’l-Mahlûkât ve Garâibü’l-Mevcûdât‘ın daha çok ilgi görmesi gösterilebilir. Zira bu eser uzun yıllar Osmanlı medreselerinde okutulmuştur. Ama Kazvinî’nin daha çok bölgesel coğrafya ile alakalı olan Âsâru’l-Bilâd ve Ahbâru’l-İbâd‘ı, Irak ve Belh ekollerinin ardından gelişen İslâm coğrafyacılığını anlamak açısından son derece önemlidir. Zira kaynakları ve içerdiği bilgiler açısından son derece zengin bir muhtevâya sahiptir.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Kazvini veAsaru’l-Bilad ve Ahbaru’l-İbad’ı i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Kazvini veAsaru’l-Bilad ve Ahbaru’l-İbad’ı.

...KİTAPLARI üzerinden piyasaya sürülen Kazvini ve Asaru'l-Bilad ve Ahbaru'l-İbad'ı kitabı, alanının en iyilerinden birisi ... Kazvini ve Asaru'l-Bilad ve Ahbaru'l-İbad'ı, Murat Ağarı ... . Tür ve kategori bakımından Kültür Tarihi olarak incelenebilir. Anasayfa. Kültür. Kazvini ve Asaru'l-Bilad ve Ahbaru'l-İbad'ı Pdf. ...Online last modified May 13, 2020, 11:11 am find as text or pdf and doc document for Kazvini Nin Asaru L Bilad Ve Ahbaru L Ibad. ["Kazvînî'nin Âsâru'l-bilâd ve Ahbâru'l-ibâd'ı"] ... by Murat Ağarı. Normal bir kitap Kazvini ve Asaru'l-Bilad ve Ahbaru'l-İbad'ı. Epub ayrıca html verilerinin yanı sıra, ... Kazvini ve Asaru'l-Bilad ve Ahbaru'l-İbad'ı Murat Ağarı ... ... by Murat Ağarı. Normal bir kitap Kazvini ve Asaru'l-Bilad ve Ahbaru'l-İbad'ı. Epub ayrıca html verilerinin yanı sıra, içerikte kullanılan öğeleri içeren bir metin mesajına da sahiptir - grafikler, stiller, el yazmaları, yazı tipleri. MOBI dosyaları, dar bant Internet bağlantısı ...