İpek Yolu’nun MuhafızlarıBozkırlardan Kentlere Türk Hakanlığı Ordusu (Karahanlılar)

Dr. Ömer Soner Hunkan

İpek Yolu’nun MuhafızlarıBozkırlardan Kentlere Türk Hakanlığı Ordusu (Karahanlılar)
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2019-11-21
YAZAR Dr. Ömer Soner Hunkan
ISBN 6057931559
DOSYA FORMATI 9,84 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Rivayet o ki Tanrı şöyle der: “Benim bir ordum vardır ona ‘Türk’ adını verdim. Onları Doğu’da yerleştirdim. Bir kavme kızarsam Türkleri onlara musallat kılarım.” Tanrı tarafından savaşçı yaratılmış Türklerin bu vasfı, Orta Çağ kaynaklarının ittifak ettiği bir husustur. Orta Çağ’da Türklerin yaşadığı coğrafyanın çok uzaklarında en batıda, milletleri eserinde karşılaştıran Almaria doğumlu Sâid el-Endelüsî (ö. 1070) dahi bunu iyi biliyordu: “Türkler ise çok kalabalıktır. Ülkeleri geniştir. En usta oldukları iş, savaşlar ve savaş aletleriyle uğraşmadır. En usta süvaridirler, en iyi silah kullanmasını ve ok atmasını onlar bilirler.”Türk Hakanlığı (Karahanlılar) orduları, yeni Müslüman Türk kimlikleri ile bozkırlarda ve kentlerde hakanlarının kendi kendilerine “dünyanın efendisi” unvanı vererek Tanrısal bir kutsiyet atfettikleri ülkülerine ulaşma yolunda en önemli askerî vasıtada “At, Türk’ün kanadıdır.” sözünün hakkını verdiler. “Asker beylerin kanat tüyüdür. Ey beylerbeyi kanatsız kuş uçmaz.” dizelerinde işaret edildiği üzere zaferin yolunun askere her daim sahip çıkmaktan geçtiğinin bilinci ile davrandılar. Kısacası elinizdeki eserde, İpek Yolu güzergâhında hem bozkırlı hem de kentli olma vasıflarını haiz Türk Hakanlığı ordusu örneğinde Türkleri üstün kılan savaşçılıkları, savaş aletleri ve savaş sanatları anlatılıyor.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz İpek Yolu’nun MuhafızlarıBozkırlardan Kentlere Türk Hakanlığı Ordusu (Karahanlılar) i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap İpek Yolu’nun MuhafızlarıBozkırlardan Kentlere Türk Hakanlığı Ordusu (Karahanlılar).

...Kısacası elinizdeki eserde, İpek Yolu güzergahında hem bozkırlı hem de kentli olma vasıflarını haiz Türk Hakanlığı ordusu örneğinde Türkleri üstün kılan savaşçılıkları ... İpek Yolu'nun Muhafızları Kitabina Bak Ömer Soner Hunkan Bilge... ... ... 921551. İpek Yolu'nun Muhafızları Bozkırlardan Kentlere Türk Hakanlığı Ordusu (Karahanlılar). 13.86. Rivayet o ki Tanrı şöyle der: "Benim bir ordum vardır ona 'Türk' adını verdim. ...Ömer Soner Hunkan » İpek Yolu'nun Muhafızları & Bozkırlardan Kentlere Türk Hakanlığı Ordusu (Karahanlılar). Rivayet o ki Tanrı şöyle der: "Benim bir ordum vardır ona 'Türk' adını verdim. Kitap Hakkında. Rivayet o ki Tanrı şöyle der: "Benim bir ordum vardır ona 'Türk' adını verdim. ... İpek Yolunun Muhafızları: Steplerden Kentlere Türk Hakanlığı... ... . Rivayet o ki Tanrı şöyle der: "Benim bir ordum vardır ona 'Türk' adını verdim. Kitap Hakkında. Rivayet o ki Tanrı şöyle der: "Benim bir ordum vardır ona 'Türk' adını verdim. İpek Yolu'nun Muhafızları Bozkırlardan Kentlere Türk...