Kibarlık Budalası

Moliere

Kibarlık Budalası
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2020-04-10
YAZAR Moliere
ISBN 6257933803
DOSYA FORMATI 10,19 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Klasik Fransız komedisinin 17. yy’daki en önemli temsilcisi Molière, Kibarlık Budalası’nda, daha iyi bir sosyal statü peşinde koşan orta sınıf mensubu Jourdain’in hikâyesini anlatıyor. Kumaş tüccarı babasının zenginleşmesi sonucu orta yaşlı bir burjuva hayatı süren Jourdan’in tek amacı, aristokrasiye kabul edilmektir. Bunun yolunun, gösterişli kıyafetler ve abartılı hareketlerden geçtiğine emin olan kahramanımız, amacı uğrunda her şeyi yapacaktır. Kibarlık budalası, insanzaafları konsunda keskin bir gözlemci olan Moliere’in en sevilen oyunlarından biridir.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Kibarlık Budalası i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Kibarlık Budalası.

...atrosu'nun büyük ustası Haldun Dormen'in, yıllar sonra yeniden sahnelere döndüğü Kibarlık Budalası'nın uyarlamasını İpek Kadılar yaptı ... Kibarlık Budalası | Tiyatro Kedi - Tiyatro Dünyası - Tiyatro Oyunları... ... . Kibarlık Budalası. Tanıtım Videosu. Kadıköy Halk Eğitim Merkezi. Kibarlık Budalası. Kedi Sahne Sanatları. Molière, "Kibarlık Budalası" (Le Bourgeois Gentilhomme)adlı oyununu 1670'te sahneye koymuştur. Kral XIV. Louis'nin isteği üzerine bale-oyun olarak tasarlanan eser, beş perdelik bir komedidir. kibarlık budalası. şükela: tümü | bugün. geçen yıl haldun dormen'i izlemek adına büyük bir beklentiyle gittiğim ancak sükutu hayalle b ... Kibarlık Budalası - Moliere - Kitap ve Yorum ... . kibarlık budalası. şükela: tümü | bugün. geçen yıl haldun dormen'i izlemek adına büyük bir beklentiyle gittiğim ancak sükutu hayalle beraber ayrıldığım oyun. Kibarlık Budalası, (Fransızca Le Bourgeois Gentilhomme) Molière (asil adıyla Jean-Baptiste Poquelin 1622-1673)...