Julius Caesar

William Shakespeare

Julius Caesar
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2019-05-28
YAZAR William Shakespeare
ISBN 6053417637
DOSYA FORMATI 9,86 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

MÖ 1. yüzyılın ortalarında Cumhuriyet’le yönetilen Roma devletinde, senatonun en güçlü ve etkili üyesi Julius Caesar’ın nüfuzu gittikçe artmaktadır. Bu durum, aralarında Brutus ve Cassius’un bulunduğu senatodaki bir grup soyluyu rahatsız eder. Ceasar’ın Roma’ya kral olmayı planladığı ve tiranlığını ilan edeceği endişesine kapılırlar. Cassius ve yandaşları, Caesar’a karşı bir suikast yapmaya hazırlanırlar ve Brutus’un de kendilerine katılmasını isterler. Brutus arkadaşına karşı girişilen bu komploya katılıp katılmama konusunda kararsızdır, ama sonunda Roma’nın iyiliği için ne yapması gerektiğine karar verir.William Shakespeare’in antik Roma tarihine ışık tutan bu ölümsüz tiyatro oyunu, çizgi roman biçiminde yeniden hayat buluyor. Aslına sadık kalınarak hazırlanan bu uyarlama, dünya edebiyatının gelmiş geçmiş en görkemli trajedilerinden birine çarpıcı ve yepyeni bir soluk getiriyor.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Julius Caesar i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Julius Caesar.

...r (Latince: GAIVS•IVLIVS•CAESAR, okunuşu: Gayus Yulius Kaysar; MÖ 12 Temmuz 100 - MÖ 15 Mart 44), Romalı askerî ve politik lider ... Julius Caesar: Historical Background ... . Gaius Julius Caesar was a Roman statesman and general who played a critical role in the demise of the Roman Republic and the rise of the Roman Empire. Gaius Julius Caesar (Sezar), senatör Gaius Julius ve Aurelia'nın çocuğu olarak 13 Temmuz M.Ö. 100'de Roma'da dünyaya gelir. Roma'nın zengin ve asil ailelerinden birine mensuptur. Gaius Julius Caesar (Jül Sezar), Roma İmparatorluğu'nun en ünlü politikac ... Julius Caesar - Ancient History Encyclopedia ... . Roma'nın zengin ve asil ailelerinden birine mensuptur. Gaius Julius Caesar (Jül Sezar), Roma İmparatorluğu'nun en ünlü politikacısı olarak kabul edilir. Romalılar kendisinden sonra imparatorlarına Sezar (Caesar) adını verirler. Sezar'ı kim öldürdü? Julius Caesar'ın Roma Senatosuna katılan eski düşmanları olan Gaius C...