Günde Bir Elma

Joe Schwarcz

Günde Bir Elma
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2019-05-27
YAZAR Joe Schwarcz
ISBN 6057611093
DOSYA FORMATI 8,33 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Yeşil çayla kilo vermek, detoks efsanesi, alkali beslenme, etteki hormonlar, plastikten sızan maddeler, tarım ilaçlarıyla ilgili kaygılar… Günde Bir Elma, Beslenme uzmanı Dr. Joe Schwarcz’ın yediğimiz yiyecekleri ilgilendiren pek çok konuyu açıklığa kavuşturduğu harikulade bir araştırma kitabı. Dört bölümden oluşan bu geniş kapsamlı kitapta ilk olarak; acai üzümü ve “antioksidan potansiyeli”, turunçgiller ve “süper flavonoidler”, turna yemişi ve prosiyanidinler gibi besinlerimizde doğal olarak oluşan maddelere dair bilgiler edinirken, ikinci bölümde yapay aromalarla lezzet artırma, demirle güçlendirme, virüslerle koruma gibi besin kaynaklarını değiştirme yöntemlerini öğreneceksiniz. Üçüncü bölümde trans yağlar, hormonlar, antibiyotik kalıntıları, benzen vb. yiyeceklerimizi kirleten maddelerle tanışacaksınız.Peki, bütün bu bilgiler ışığında tükettiğimiz besinlerin güvenliğine dair kime, neye inanmalı? Schwarcz, son olarak dördüncü bölümde okura toplumun genelinde kafa karışıklığına yol açan belli başlı konuları aydınlatan hazmı güç bilgiler sunuyor. 

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Günde Bir Elma i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Günde Bir Elma.

... elma. Bu tarz söylemleri diyetle ilgili birçok içerikte bir şekilde sürekli duyuyoruz ... Sağlık ve Güzellik İçin Her Gün Bir Elma! ... . Ancak, elmalar gerçekten de bizi obeziteden koruyabilirler mi? Eğer öyle ise, hangi tür elmalar tercih edilmeli? "Günde bir elma giren eve doktor girmez" deyimini 90'lı yıllarda 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel ile yaptığım kahvaltılarda en az yüz kere işittim! Diyabete Yakalanma Riskini Azaltır: Günde en az bir elma tüketimi %28 oranında diyabete yakalanma riskini azaltır. Elmanın içerdiği lifler ise kan şekerini düşürme noktasında önemli görevler üs ... Günde 1 Adet Elma Yerseniz... - Sağlıklı Yaşam Haberleri ... . Elmanın içerdiği lifler ise kan şekerini düşürme noktasında önemli görevler üstlenir. Bu sebepleri ortadan kaldıran elma; tehlikeli yağların yakımını da sağlıyor. Günde 300 ila 600 mg. elma polifenolü tüketmek, yüksek kan şekeri nedeniyle ciltt...