Endişeye Mahal Yok

Selçuk Kütük

Endişeye Mahal Yok
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2020-02-14
YAZAR Selçuk Kütük
ISBN 6056921988
DOSYA FORMATI 11,70 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

“İnsan bir damla kan ve bin endişe.” Şeyh Sadi Şirazi Yirminci yüzyıl, on sekiz ve on dokuzuncu yüzyılın “gün ışığı dünyası” ile karşılaştırılarak bir “gece karanlığı,” bir “endişe çağı” olarak isimlendirilmişti. Bu yüzyıl herhalde “derin endişe çağı” olarak isimlendirilmeli. Modern insan, iddia edildiği üzere manevi bir boşlukta yaşamakta. T. S. Eliot’dan alıntılarsak, o, çorak bir ülkede yaşayan, içi oyuk, kof bir adamdır.Ekonomik ve sosyal durumu, eğitim düzeyi ve yaşı kaç olursa olsun, herkes endişeler ağına düşmüş, kurtulmaya çalıştıkça bir yenisi ile karşılaşıyor.İç huzur, yerini endişelere, umutsuzluğa, amaçsızca yaşamaya bırakmış. Alev Alatlı’nın dediği gibi, “Kendi kaderleri üzerindeki kontrollerini kaybettiklerini hissedip, yarınlarını belirleyecek olayları endişe içinde bekleyerek amaçsızca oradan oraya sürüklenen insanlar” her yerde. Bir de bitmek bilmeyen sosyal baskı mevzusu var, endişelere endişe katan. Sürekli bir ekonomik, politik kriz gündemi ve herkesin kendi işine geldiği gibi değerlendirdiği ahlak kuralları.Peki, bu ümitsizlik, kaygı, stres ve bunlarla başa çıkmak için ürettiğimiz duyarsızlaşma halleri hayata ve olaylara bakış tarzımızın yanlışlığından kaynaklanıyor olabilir mi? Sorun, hayatın kendisinde değil de, onu algılayış şeklimizde olabilir mi?Bu kitap, yaşamında bir terslik olduğunu, her şeyin üzerine üzerinegeldiğini düşünen “Endişe Çağı”nın endişeli insanlarına, “Acaba ben mi ters yola girdim?” sorusunu sordurmayı ve her endişenin aynı zamanda yeni anlayış ve farkındalıkların kapısını açacak birer imkân taşıdığını göstermeye çalışmaktadır.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Endişeye Mahal Yok i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Endişeye Mahal Yok.

... #bilocan #cio #ciobaba #ceyhancihangir #internetdizisi #sokak #mahalle #semt #istanbul ... Endişeye Mahal Yok En Uygun Fiyata Sizleri Bekliyor. ... . Gazapizm - Endişeye Mahal Yok (Official Video) #SIFIRBİR - Продолжительность: 3:31 Dündar... endişeye mahal yok. şükela: tümü | bugün. eskilerden beylik bir söz. her şey kontrol altında anlamına gelir. Ana Sayfa Öne Çıkan Yazılar Endişeye Mahal Yok, Her Şey Kontrol Altında! Üstelik, bulduğumuz şeylerin yalnızca bilinç düzeyinde de bir karşılıkları yok gibi görünüyor. Ama endişeye de mahal yok. Endişede ne güzel manalar varmış: Düşünce, tefekk ... Endişeye Mahal Yok Selçuk Kütük ... . Ama endişeye de mahal yok. Endişede ne güzel manalar varmış: Düşünce, tefekkür, merak, gaile. Kısacası, benim gibi bir paniğe gerek yok. Endişeye de mahal yok. Gazapizm- Endişeye Mahal Yok Sıfır Bir Sinema Filmi Müziği. 3. Endişey...