Deizm Eleştirisi ve Yapılması Gerekenler

Erol Çetin

Deizm Eleştirisi ve Yapılması Gerekenler
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2019-10-31
YAZAR Erol Çetin
ISBN 6052815403
DOSYA FORMATI 8,24 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Hristiyanların, temel dini akidelerini makul bir şekilde savunamama ve kilise baskısından kaynaklı olarak deizmin ulûhiyet anlayışını benimsemiş olmaları anlaşılır bir durumdur. Aynı şekilde Hristiyanların, kilisenin dogmalarına ve katı tutumuna bir tepki olarak aklı ve bilimi, vahyin önüne almaları da akıl-iman ilişkisi noktasında geçirmiş oldukları sıkıntılı tarihi süreç de göz önünde bulundurulduğunda izah edilebilir bir durumdur. Ancak sürekli olarak akletmeye, düşünmeye, tefekkür etmeye vurgu yapan, ilmi teşvik eden, inancın makullüğü noktasında sıkıntısı olmayan İslam dininde deizmin yer bulma şansı yoktur. Bu bağlamda gençlerimizin deizme yönelmelerinde İslam dininin değil, Müslüman olan kişilerin dini ve dini değerleri temsil noktasında sergiledikleri yanlış tutum ve davranışların etkili olduğunu unutmamak gerekir.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Deizm Eleştirisi ve Yapılması Gerekenler i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Deizm Eleştirisi ve Yapılması Gerekenler.

...in. Hristiyanların, temel dini akidelerini makul bir şekilde savunamama ve kilise baskısından kaynaklı olarak deizmin ulûhiyet anlayışını benimsemiş olmaları anlaşılır bir durumdur ... Deizm (Yaradancılık, Tanrıcılık) (Felsefe Akımları) | Sosyolojisi.com ... . ...sözleri, kitabı okuyanlar ve Deizm Eleştirisi ve Yapılması Gerekenler kitabına benzeyen kitaplar. temsil noktasında sergiledikleri yanlış tutum ve davranışların etkili olduğunu unutmamak gerekir. Giriş Yap. Şifremi Unuttum. Kitapseç Hesabın Yoksa Hemen Üye Olun. Ürün Sepetinize Başarıyla Eklendi. Anasayfa. Deizm Eleştirisi ve Yapılması Gerekenler. Hiperlink. Stok Kodu. 21 Ey ... Deizm Eleştirisi ... . Giriş Yap. Şifremi Unuttum. Kitapseç Hesabın Yoksa Hemen Üye Olun. Ürün Sepetinize Başarıyla Eklendi. Anasayfa. Deizm Eleştirisi ve Yapılması Gerekenler. Hiperlink. Stok Kodu. 21 Eylül 2013 Cumartesi. Deizm'in Eleştirisi. Deist yazarlar hakkında net fikirlere varmanın ve deizm denildiğinde tek bir yorumun var olduğunu kabul etmeni...