Türk Mitolojisinden Masallar 2

Sacide Fikret Çobanoğlu

Türk Mitolojisinden Masallar 2
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2020-02-22
YAZAR Sacide Fikret Çobanoğlu
ISBN 6057931757
DOSYA FORMATI 12,99 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Mitler bir milletin yeryüzünde kendi varlığını idrak edişinin ilk sonuçlarıdır. Bir bakıma bir milletin evren algısı ve o evren içinde kendi varlığının ve değerlerinin ifadesidir mitler. Bu bağlamda Türkler gibi Avrupa’nın yaklaşık iki misli büyüklükte bir alanda yaşayan 300 milyonluk nüfusa sahip bir milletin mitolojisi; Türk Mitolojisi onun sosyal ve kültürel değerlerinin en temel hazinesidir. Mitlerin sosyal ve kültürel yaşamın hemen her saha ve safhasında model oluşturmaları onları millet hayatında olmazsa olmaz kılar. Yerli ve millî düşünceyi örgütleyip ilk örüntüleyen böylece bir kültürün doğup gelişmesini sağlayan öncü unsur mitlerdir. Ancak Türk mitolojisi çalışmaları maalesef başlangıç aşamasındadır. Bu bağlamda elinizdeki çalışma mitolojimizin en önemli kaynaklarının başında gelen Türk dünyası destan geleneğinden seçilmiş örnekleri “masal” formatında yeniden üreterek Türk gençlerinin onlardan haberdar olmasını sağlamayı amaçlamaktadır. Bu amaçla derlenip işlenmiş olan bu metinlerin milletimizin yarınını ve geleceğini inşa edeceğinin bilincinde olmalıyız. Ressamlarımız, heykeltıraşlarımız, şairlerimiz, oyun kurgulayanlarımız, film senaristlerimiz ve diğer güzel sanatlarla uğraşanlarımız başta olmak üzere kültür endüstrimizin bütün paydaşları ilhamlarını Türk mitolojisinden aldığı ve bunu somut kültür ürünlerine dönüştürdüğü gün kültürel güvenliğimiz ve geleceğimiz tam bağımsız, egemen, kendinden daha emin ve esen olacaktır.⎼Prof. Dr. Özkul ÇobanoğluBu çalışma; Wilhelm Radloff’un Türklerin Kökleri, Dilleri ve Halk Edebiyatı adlı 10 ciltlik eserinde mevcut olan, Altay, Abakan, Başkurt, Hakas, Karakalpak, Kazak, Kırgız, Özbek, Yakut, Şor, Tuva, Türkmen, Uygur, Nart, Gagavuz gibi birçok Türk boyundan derlediği destanların; mitolojik yapısından uzaklaştırılmadan, masal formatında yeniden yaratılarak okuyucunun zevkine sunulmuş bir çalışmadır.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Türk Mitolojisinden Masallar 2 i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Türk Mitolojisinden Masallar 2.

...lojisi onun sosyal ve kültürel değerlerinin en temel hazinesidir ... Türk Mitolojisinden Masallar - 2 - Sacide Fikret Çobanoğlu - Bilge... ... . TÜRK MİTOLOJİSİNDEN MASALLAR - 2 kitabı hakkında bilgileri içeren kitap satış sayfası. nüfusa sahip bir milletin mitolojisi; Türk Mitolojisi onun sosyal ve kültürel değerlerinin en temel hazinesidir. Türk Mitolojisinden Masallar - 2 - Bilge Kültür Sanat - 9786057931757 - Sacide Fikret Çobanoğlu - - Mitler bir milletin yeryüzünde kendi varlığını idrak edişini. 24 TL. Yerli ve millî düşünceyi örgütleyip ilk örüntüley ... Türk Mitolojisinden Masallar - 2 - Bilge Kültür Sanat - Liman Kitap ... . 24 TL. Yerli ve millî düşünceyi örgütleyip ilk örüntüleyen böylece bir kültürün doğup gelişmesini sağlayan öncü unsur mitlerdir. Ancak Türk mitolojisi çalışmaları maalesef başlangıç aşamasındadır. kitaphanen.com´da uygun fiyata Bilge Kültür Sanat markalı Türk Mitolojisinden Masallar 2 9786057931757 aradığınız kitabı bulabilir, güvenli alış verişinizi yapabilirsiniz. %23. Türk Mitolojisinden Masallar - 2. Yerli ve millî düşünceyi örgütleyip ilk örüntüleyen böylece bir kültürün doğup gelişmesini sağlayan öncü unsur mitlerdir. Ancak Türk mitolojisi çalışmaları maalesef başlangıç aşamasındadır. 21.76 TL. Yerli ve millî düşünceyi örgütleyip ilk örüntüleyen böylece bir kültürün doğup gelişmesini sağlayan öncü unsur mitlerdir. Ancak Türk mitolojisi çalışmaları maalesef başlangıç aşamasındadır. Yazarların En Yeni Kitaplarını bulabildiğiniz Ekinyayinevi.com´da Bilge Kültür Sanat Yayınevine ait Türk Mitolojisinden Masallar - 2 kitabını Ekinyayinevi.com güvencesi ile güvenle satın alabilirsiniz. Yerli ve millî düşünceyi örgütleyip ilk örüntüleyen böylece bir kültürün doğup gelişmesini sağlayan öncü unsur mitlerdir. Ancak Türk mitolojisi çalışmaları maalesef başlangıç aşamasındadır. Sacide Fikret Çobanoğlu. Mitler bir milletin yeryüzünde kendi varlığını idrak edişinin ilk sonuçlarıdır. Bir bakıma bir milletin evren algısı ve o evren içinde kendi varlığının ve değerlerinin ifadesidir mitler. Diğer kategorisinde yer alan Sacide Fikret Çobanoğlu - Türk Mitolojisinden Masallar - 2 kitabı en uygun ve indirimli fiyatla seni bekliyor. Hızlı kargo ile. Burada fiyat net, kitap jet! Türk Mitolojisinden Masallar - 2. Sacide Fikret Çobanoğlu. Bilge Kültür Sanat. 300 milyonluk nüfusa sahip bir milletin mitolojisi; Türk Mitolojisi onun sosyal ve kültürel değerlerinin en temel hazinesidir. Türk Mitolojisinden Masallar - 2 [ Sacide Fikret Çobanoğlu ]. Bilge Kültür Sanat. milyonluk nüfusa sahip bir milletin mitolojisi; Türk Mitolojisi onun sosyal ve kültürel değerlerinin en temel hazinesidir. Ancak Türk mitolojisi çalışmaları maalesef başlangıç aşamasındadır. önemli kaynaklarının başında gelen Türk dünyası destan geleneğ...