Aile, Özel Mülkiyet ve Devletin Kökeni

Friedrich Engels

Aile, Özel Mülkiyet ve Devletin Kökeni
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2019-12-31
YAZAR Friedrich Engels
ISBN 6257046046
DOSYA FORMATI 10,96 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Aşağıdaki bölümler, belli bir manada bir vasiyeti yerine getirmektedir. Tarihte Morgan’ın çalışmalarının sonuçlarını kendi maddeci tarih anlayışıyla (belirli sınırlar dâhilinde bizim tarih anlayışımız da diyebilirim) bağlanıtlı olarak sunabilme ayrıcalığını kendinde tutmuş olan kişi Karl Marks’tan başka biri değildi. Bu düşünceyi tam anlamıyla bu şekilde aydınlatmak istedi. Çünkü Morgan Amerika’da bir şekilde Marx’ın kırk yıl önce öne sürdüğü maddeci tarih anlayışını yeniden keşfetmişti. Barbarlık ve medeniyet dönemlerini karşılaştırdığında, Marx ile temel olarak aynı sonuçlara ulaşmıştı. Nasıl ki Marks’ın “Kapital” isimli kitabı büyük bir iştahla intihal ediliyor ve sessiz şekilde Almanya’daki profesyonel ekonomistler tarafından da geçiştiriliyorsa, Morgan’ın “Eski Toplum” isimli kitabı da İngiltere’deki “tarih öncesi” biliminin konuşmacıları tarafından aynı muameleye maruz bırakılıyordu.Benim çalışmam, ayrılan arkadaşımın halledemediği bu problem için ancak zayıf bir ikame sunabilir. Ancak Morgan’dan aldığı birçok alıntıyla ilgili, mümkün olduğu kadar tam şekilde artırdığım önemli notlarım mevcut.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Aile, Özel Mülkiyet ve Devletin Kökeni i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Aile, Özel Mülkiyet ve Devletin Kökeni.

...yalım dersek, kabaca şöyle bir şey çıkar: özel mülkiyet ve toplumsal sınıfların her dönemde var olmayıp, ekonomik 13 ... Ailenin, özel mülkiyetin ve devletin kökeni ... .04.2012 15:52 ~ 22:35 aaali. (bkz: ailenin özel mülkiyetin ve devletin sonu). Günümüzde, Avustralyalılarla Polinezyalıların çoğu, 24. 23 Ailenin, Özel Mülkiyetin ve Devletin Kökeni henüz yabanıllığın bu orta aşamasında bulunmaktadırlar. 3. Yukarı aşama. 1884’de Zürich’te ayrý bir yayýmý yapýlmýþtýr. [Türkçesi, “Ailenin, Özel Mülkiyetin ve Devletin Kökeni”, Seçm ... Ailenin, Özel Mülkiyetin ve Devletin Kökeni: Barbarlık ve Uygarlık... ... . 1884’de Zürich’te ayrý bir yayýmý yapýlmýþtýr. [Türkçesi, “Ailenin, Özel Mülkiyetin ve Devletin Kökeni”, Seçme Yapýtlar, Cilt: III, s: 230-407, Sol Yay., Aralýk 1979, Birinci Baský]. Bunun sonucu, ortaya, Neue Zeit'ta yayımlanamayacak kadar büyük bir yapıt çıktı: Ailenin, Özel Mülkiyetin ve Devletin Kökeni. mülkiyet ve ...