Hipnozun KitabıAyakta Uyutulmak İstemeyenler İçin

Bülent Uran

Hipnozun KitabıAyakta Uyutulmak İstemeyenler İçin
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2018-09-01
YAZAR Bülent Uran
ISBN 6054912094
DOSYA FORMATI 6,59 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

En kapsamlı hipnoz kitabı...Ülkemizin en seçkin yazarlarından biri olan Hipnoterapist Uz. Dr. Bülent Uran, “Hipnozun Kitabı” adlı eserinde, temel ve ileri hipnoz eğitimlerinde paylaştığı bilgileri sizler için derledi. Hipnoz için bir başucu kaynağı olan “Hipnozun Kitabı”, hipnoz bilim ve sanatına, diğer hipnozla ilgili yazılmış kitaplardan çok daha net ve anlaşılır ayırım ve tanımlar getirerek, okuyucunun hipnozun ne olduğunu anlamasını sağlıyor. Ayrıca bu alanda çalışma yapmak isteyenlere, temel hipnotik trans yaratma tekniklerini, hipnotik iyileşme araçlarını ve bunları birlikte kullanma stratejilerini anlatıyor. Son bölümde ülkemizde hipnozun içinde bulunduğu karmaşa tartışmaya açılıyor ve bu mevcut kaostan nasıl çıkılacağı ile ilgili yurt dışındaki uygulamalardan örnekler verilerek yol gösterilmeye çalışılıyor.Hipnoz nedir?Söz, bakış, hayal gücü yada bazı yardımcı nesneler kullanılarak telkin gibi tekniklerle oluşturulan; kişinin duygu, düşünce, algı ve bellek işlevlerinde değişikliklerin gerçekleştirilebildiği çok özel bilinç durumuna hipnoz adı veriliyor. Hipnoz tamamen beynin doğal ve normal işlevlerinden bir tanesi… Büyü, sihir ya da doğaüstü hiçbir yönü yok… Hipnoz sadece gevşeme ve rahatlama aracı değil… Hipnoz bilinçdışına açılan bir kapı… İyi bir terapist bu kapıdan içeri girebiliyor ve çeşitli ruhsal ve bedensel sorunlara, kötü huylara veya alışkanlıklara yol açan ve çocuklukta hatta bazen doğmadan önce oraya yerleşmiş yanlış bilgileri, inançları, düşünceleri, algılamaları bulabiliyor ve değiştirebiliyor. Bu nedenle hipnoz, günümüz dünyasında, yaşamı daha iyiye götürmek için en yararlı araçların başında geliyor. “Hipnozun Kitabı”, araştırmaya ilgi duyan ve yaşamlarını kontrol altına almak isteyen herkes için okunması için gerekli olan kitapların en önemlilerinden biri olarak dikkati çekiyor.Hipnoz uyku değil...Hipnozdaki kişi uyanık bir halde farklı bir deneyim yaşıyor, hipnoz uygulayan kişinin tüm sözlerini duyabiliyor, anlayabiliyor ve hatta yargılayıp sorulara yanıtlar bile verebiliyor ancak farklı bir bilinç halinde… Dıştan bakıldığında hipnozdaki kişi çok rahat ve huzurlu bir şekilde uyuyor gibi göründüğünden yüzyıllardır, hipnozun bir uyku olduğu yanılgısı yerleşmiş olarak sürüyor. Oysa hipnoz bir uyku değil, artmış bir farkındalık… Hipnoz, kişinin gönüllü isteğiyle, hipnoz uygulayan kişinin direktifleri doğrultusunda dikkatini toplaması, gevşemesi ve yoğunlaştırması ile gerçekleşen bir durum… İşte bu çok özel durumu en iyi şekilde anlatan “Hipnozun Kitabı” adlı eseri okumanızı tavsiye ediyoruz.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Hipnozun KitabıAyakta Uyutulmak İstemeyenler İçin i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Hipnozun KitabıAyakta Uyutulmak İstemeyenler İçin.

...ılır.Uyandığını zannedip yolu çabuk terk edenler (hipnozda yaşayanlara ... Hipnozun Kitabı; Ayakta Uyutulmak İstemeyenler... | azimdagitim.com ... . demlediklerini sizlere sunmuştur.Kitap, hipnoza diğer hipnozla ilgili yazılmış kitaplardan çok daha net. Hipnozun Kitabı Ayakta Uyutulmak İstemeyenler İçin. Dr. Bülent Uran "Hipnozun Kitabı" adlı eserinde temel ve ileri hipnoz eğitimlerinde paylaştığı bilgileri sizler için derledi. ACIKLAMA "Ayakta uyutulmak istemeyenler için" En kapsamlı hipnoz kitabı... Dr. Bülent Uran "Hipnozun Kitabı" adlı eserinde temel ve ileri hipnoz e ... Hipnozun Kitabı Ayakta Uyutulmak İstemeyenler İçin ... ... Dr. Bülent Uran "Hipnozun Kitabı" adlı eserinde temel ve ileri hipnoz eğitimlerinde paylaştığı bilgileri sizler için derledi. Uyuyanlar ikiye ayrılır. Ayakta uyuyanlar, yatakta uyuyanlar. Ayakta uyuyanlar ikiye ayrılır. Uyuduğunu bilenler ve uyanık olduğunu zannedenler ( hipnozda yaşayanlar). Bülent Uran. Bu kitapta Dr. Bülent Uran son 3 yıldır temel ve ileri hipnoz eğitimleri olarak paylaştığı bilgilerinden demlediklerini sizlere sunmuştur....