Küreselleşme Doğu ve Batı

Habibul Haque Khondker

Küreselleşme Doğu ve Batı
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2019-11-15
YAZAR Habibul Haque Khondker
ISBN 6056980701
DOSYA FORMATI 6,37 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Küreselleşme nedir? Acaba zaman zaman Amerikanlaşma ile karıştırılan bir şey midir? Yoksa insanlığın içine girdiği niteliksel olarak farklı ve yeni bir tarihsel aşama mıdır?Yerel ve küresel arasındaki etkileşimde yer alan unsurlar nelerdir?Bu kitapta, küreselleşme kavramı ile açıklanmaya çalışılan süreçlere dair karşılaştırmalı, geniş kapsamlı ve güçlü anlatım yer almaktadır. Konunun hem Batı hem de Doğu bağlamında ele alındığı ilk geniş kapsamlı metin olması açısından bir ilk olan ve sosyal bilimler bağlamında önemli bir ihtiyaca karşılık gelen kitap, küreselleşmeye dair açıklayıcı ve bir o kadar da dengeli bir analiz sunmaktadır.Küreselleşme konusu din, göç, tıp, terörizm, küresel felaketler, vatandaşlık, insan hakları, medya ve popüler kültür gibi alanlarda çeşitli somut örnekler üzerinden yenilikçi bir bakış açısıyla ele alınmaktadır. Türkçe baskı için yazılmış, son yıllarda Ortadoğu’da yaşanmakta olan sancılı sürecin kısa bir değerlendirmesini de içeren bir önsözle birlikte hem akademik hem de genel okuyucuya hitap eden zengin bir metindir.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Küreselleşme Doğu ve Batı i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Küreselleşme Doğu ve Batı.

...izm Ekseninde Küreselleşmeyi Anlamak: 11 Eylül, Modernite ... Küreselleşme: Doğu ve Batı - Habibul Haque Khondker - kitapjet.net ... ... "Küreselleşme Doğu ve Batı". için 72 sonuç bulundu: Sıralama Şekli Küreselleşme Doğu ve Batı. Bryan S. Turner habibul haque khondker. Küreselleşme: Doğu ve Batı. Bryan S. Turner KOYU SİYAH. Bu kitapta, küreselleşme kavramı ile açıklanmaya çalışılan süreçlere dair karşılaştırmalı, geniş kapsamlı ve güçlü anlatım yer almaktadır. Bu kitapta, küreselleşme kavramı ile açıklanmaya çal ... Küreselleşme: Doğu ve Batı | Mirkitap ... . Bu kitapta, küreselleşme kavramı ile açıklanmaya çalışılan süreçlere dair karşılaştırmalı, geniş kapsamlı ve güçlü anlatım yer almaktadır. Küreselleşme: Doğu ve Batı. 39,00₺ Normal Fiyat. 26.60 TL. -Nalan Yetim-. Küreselleşme ve Ekonomi Küreselleşme: Gerçek mi Seçenek mi? -Haluk Tözüm-. Küreselleşme ve Uluslarüstü Sermaye Sınıfı -Hayri Kozanoğlu-. Küreselleşme ve Doğu Milliyetçiliği. Lütfi Bergen. 1 Ağustos 2018. Süleyman Seyfi Öğün'ün Hans Kohn'dan aktarımlarına göre, Batı milliyetçiliği ile Doğu milliyetçiliği birbirinden farklıdır. 16.38 €. Bu kitapta, küreselleşme kavramı ile açıklanmaya çalışılan süreçlere dair karşılaştırmalı, geniş kapsamlı ve güçlü anlatım yer almaktadır. Konunun hem Batı hem de Doğu bağlamında ele... 28.71 TL. Bu kitapta, küreselleşme kavramı ile açıklanmaya çalışılan süreçlere dair karşılaştırmalı, geniş kapsamlı ve güçlü anlatım yer almaktadır. Konunun hem Batı hem de Doğu bağlamında ele... Bu yapıyla Osmanlı, ticaret yollarının yer değiş- Osmanlı-Türk Düşüncesindeki Doğu-Batı İmgelerini Küreselleşme… 263 tirmesinin sonucu olan Batının Doğuyu sömürme girişimlerine engel olamamış- tır. 31.20 TL. Bu kitapta, küreselleşme kavramı ile açıklanmaya çalışıla...