Eğitimin Sosyal ve Kültürel TemelleriKavramlar, Olgular ve Olaylar

Doç. Dr. S. Tunay Kamer

Eğitimin Sosyal ve Kültürel TemelleriKavramlar, Olgular ve Olaylar
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2019-11-23
YAZAR Doç. Dr. S. Tunay Kamer
ISBN 6050370157
DOSYA FORMATI 7,45 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Eğitim, kültürü oluşturur, geliştirir, zenginleştirir, yeni kuşaklara aktarır ve korur. Bir toplumda eğitim sistemi ne kadar gerçekçi, başarılı ve verimli ise toplumdaki bütünleşme, gelişme ve ilerleme de o derece güçlü ve başarılı olur. Eğitim sistemi toplumun kültürüyle uyumlu işlemiyor ve çalışmıyorsa toplumda bozulma, ayrışma, çatışma ve çözülme o ölçüde hızlanır. Dolayısıyla eğitim, toplum ve kültür arasındaki ilişkileri ve bu ilişkiler sonucunda meydana gelen olgu ve olayların incelendiği bu kitapta sosyoloji ve antropoloji açısından eğitim yoluyla toplumun değişimi ve dönüşümü anlatılmıştır.Bu kapsamda öncelikle toplum ve kültürle ilgili temel kavramlar ve yaklaşımlar açıklanmıştır. Ayrıca Batı’da ve ülkemizde eğitimi etkileyen bazı sosyal ve kültürel olgu ve olaylar ele alınmıştır. Bu olgu ve olaylar tarihî gelişim seyri içinde değerlendirilmiştir.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Eğitimin Sosyal ve Kültürel TemelleriKavramlar, Olgular ve Olaylar i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Eğitimin Sosyal ve Kültürel TemelleriKavramlar, Olgular ve Olaylar.

...S. Tunay Kamer. Eğitim, kültürü oluşturur, geliştirir, zenginleştirir, yeni kuşaklara aktarır ve korur ... Eğitimin Sosyal ve Kültürel Temelleri - S. Tunay Kamer - Kitap - Epey ... . Bir toplumda eğitim sistemi ne kadar gerçekçi, başarılı ve verimli ise toplumdaki bütünleşme... 2 Doç. Dr. S. Tunay KAMER EĞİTİMİN SOSYAL VE KÜLTÜREL TEMELLERİ Kavramlar, Olgular ve Olaylar ISBN DOI / Kitap içeriğinin tüm sorumluluğu yazarına aittir. Hayırlara vesile olsun tekrar. * Doç. Dr. Tunay Kamer, Eğitimin Sosyal ve Kültürel Temelleri Kavramlar, Olgular ve Olaylar, PEGEM Akadem ... Eğitimin Sosyal ve Kültürel Temelleri Kavramlar, Olgular ve Olaylar ... . * Doç. Dr. Tunay Kamer, Eğitimin Sosyal ve Kültürel Temelleri Kavramlar, Olgular ve Olaylar, PEGEM Akademi Yayınları, Ankara 2019. : S. Tunay Kamer. Eğitimin Sosyal ve Kültürel Temelleri Kavramlar, Olgular ve Olaylar Pegem Yayınları | 9786050370157. Bu kapsamda öncelikle toplum ve kültürle ilgili temel kavramlar ve yaklaşıml...