Ömer Muhtar’dan Kaddafi’ye Libya’da Ulusal Kurtuluş Hareketi

Prof. Dr. Türkkaya Ataöv

Ömer Muhtar’dan Kaddafi’ye Libya’da Ulusal Kurtuluş Hareketi
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2020-03-04
YAZAR Prof. Dr. Türkkaya Ataöv
ISBN 6257956055
DOSYA FORMATI 8,92 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Ermeni sorununda Türk tezlerinin mücadelesini dünya çapında vermesiyle tanınan Prof. Dr. Türkkaya Ataöv, Afrika üzerine kapsamlı araştırmaların da sahibidir. Libya, bu araştırmalar arasında önemli bir yer tutar.Kaddafi döneminde Libya’nın verdiği bağımsızlık mücadelesine anti-emperyalist bir aydın olarak her zaman desteğini sunmuş olan Prof. Ataöv, Kaddafi’yle de şahsen tanışmış, Libya’yı Lockerbie Olayı’nda uluslararası arenada savunmuş ve bu ülkeye yönelik Amerikan saldırılarının karşısında yer almıştır.Prof. Ataöv, bu yeni kitabında Libya’nın İtalyan işgaline karşı Ömer Muhtar önderliğindeki direnişle başlayan ve Kaddafi yönetimiyle devam eden ulusal kurtuluş hareketini inceliyor. 

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Ömer Muhtar’dan Kaddafi’ye Libya’da Ulusal Kurtuluş Hareketi i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Ömer Muhtar’dan Kaddafi’ye Libya’da Ulusal Kurtuluş Hareketi.

...Ataöv. Ermeni sorununda Türk tezlerinin mücadelesini dünya çapında vermesiyle tanınan Prof ... Ömer Muhtar'dan Kaddafi'ye Libya'da Ulusal Kurtuluş Hareketi... ... . Dr. Türkkaya Ataöv, Afrika üzerine kapsamlı araştırmaların da sahibidir. Prof. Ataöv, bu yeni kitabında Libya'nın İtalyan işgaline karşı Ömer Muhtar önderliğindeki direnişle başlayan ve Kaddafi yönetimiyle devam eden ulusal kurtuluş hareketini inceliyor. Prof. Ataöv, bu yeni kitabında Libya'nın İtalyan işgaline karşı Ömer Muhtar önderliğindeki direnişle başlayan ve Kaddafi yönetimiyle devam eden ulusal kurtuluş hareketini inceliyor. 11.25 TL. Prof. Ataöv, bu yeni kitabında Libya'nın İtalyan işgaline karşı Ömer Muhtar ... Ömer Muhtaran Kaddafiye Libyada Ulusal Kurtuluş Hareketi ... . 11.25 TL. Prof. Ataöv, bu yeni kitabında Libya'nın İtalyan işgaline karşı Ömer Muhtar önderliğindeki direnişle başlayan ve Kaddafi yönetimiyle devam eden ulusal kurtuluş harek...