Newton’ın Principia’sının Toplumsal ve İktisadi Kökleri

Boris Hessen

Newton’ın Principia’sının Toplumsal ve İktisadi Kökleri
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2019-09-04
YAZAR Boris Hessen
ISBN 6051723471
DOSYA FORMATI 4,21 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Marksizmin dar bir konuda ayrıntılı incelemeleri çok azdır. Bunların en ünlü ve bugüne dek aşılamayan örneği, Marx’ın, Louis Bonaparte’ın Aralık 1851’de gerçekleştirdiği hükümet darbesini inceleyen Louis Bonaparte’ın 18 Brumaire’i adlı çalışmasıdır.Elinizdeki Boris Hessen kitabı da, işte bu türden, görece dar kapsamlı bir konuyu toplumsal gelişmenin ayrıntılarıyla alabildiğine aydınlatan, ender bulunan Marksist incelemelerden biridir. Kitabın konusu, 1931 yılında Londra’da toplanan Bilim ve Teknoloji Tarihi Uluslararası Kongresi’nde, Sovyet heyetinin üyesi olan o günkü Moskova Fizik Enstitüsü Müdürü Boris Hessen’in, Newton konusunda sunduğu bildiridir.“Newton’ın Principia’sının Toplumsal ve İktisadi Kökleri” başlığını taşıyan bu eşsiz bildiri, Batı’nın yarı tanrı bir deha saydığı bir bilim insanının, nasıl kendi çağının üretim güçlerinin, toplumsal ilişkilerinin, sınıf mücadelesinin, bilimsel ve düşünsel gelişme ve çekişmelerinin ürünü olduğunu, titizlikle seçilmiş somut ayrıntılar ve ödünsüz bir kuramsal yaklaşımla, inanılmaz bir durulukla gözler önüne seriyor.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Newton’ın Principia’sının Toplumsal ve İktisadi Kökleri i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Newton’ın Principia’sının Toplumsal ve İktisadi Kökleri.

...İMDİ istiyorum ve gelecek yıl daha hızlı olmasını istiyorum! "Newton'ın Principia'sının Toplumsal ve İktisadi Kökleri PDF ile böyle değildi - hiç de öyle değildi ... Newton'un Principia'sının Toplumsal ve İktisadi Kökleri... ... . Boris Hessen. Marksizmin dar bir konuda ayrıntılı incelemeleri çok azdır. Bunların en ünlü ve bugüne dek aşılamayan örneği, Marx'ın, Louis Bonaparte'ın Aralık 1851'de gerçekleştirdiği hükümet darbesini... 11.20 TL. "Newton'ın Principia'sının Toplumsal ve İktisadi Kökleri" başlığını taşıyan bu eşsiz bildiri, Batı'nın yarı tanrı bir deha saydığı bir bilim ins ... Newton'ın Principia'sının Toplumsal ve İktisadi Kökleri ... ... 11.20 TL. "Newton'ın Principia'sının Toplumsal ve İktisadi Kökleri" başlığını taşıyan bu eşsiz bildiri, Batı'nın yarı tanrı bir deha saydığı bir bilim insanının, nasıl kendi çağının üretim güçlerinin... ...o günkü Moskova Fizik Enstitüsü Müdürü Boris Hessen'in, Newton konusunda sunduğu bildiridir. "Newton'ın Princi...