Köpek Saadeti

Aleksandr İvanoviç Kuprin

Köpek Saadeti
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2020-04-06
YAZAR Aleksandr İvanoviç Kuprin
ISBN 6257933728
DOSYA FORMATI 9,79 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

20. yüzyıl başı Rus edebiyatının en önemli yazarlarından Aleksandr Kuprin, konu seçimindeki tekdüzelikten uzak anlatılarıyla çağdaşlarından ayrılıyor. Kuprin’in on bir öyküsüne yer verilen bu seçkide Köpek Saadeti, yazarın karakter olarak hayvanlara başvurduğu ilk eseridir. Röportaj’da dönemin edebiyat çevrelerini alaya alır. Toplumdaki aile ilişkilerini; Paskalya Yumurtaları, Leylak Ağacı, Kirpi öykülerinde, kimi zaman merkezde kimi zaman öykünün arka fonu olarak görürüz. Demir Kaya’da, egzotik süslemelerle dolu romantik efsaneyi; Kutsal Yalan’da, alt kademelerdeki fakir memurların karakterize edildiği “küçük insan”ın izlerini buluruz. Küçük Bir İstasyonda öyküsünde mutsuz bir evlilik yansıtılırken, Leylak Ağacı’nda güçlü bir kadının kurduğu mutlu evliliğe yer verilir. Kirpi ve Sapsan’ın İnsanlar, Hayvanlar, Eşyalar ve Olaylar Hakkındaki Fikirleri öykülerinde çocukların duru dünyasını aktaran yazar, İntihar’da ise, her şeye rağmen hayatı yaşamaya değer kılan varlıklar olarak yine çocukları göstermiştir.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Köpek Saadeti i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Köpek Saadeti.

...ler Sadettin Köpek Neden Öldürüldü ve Nasıl Öldü? Farklı Bir Kaynaktan Sadettin Köpek Sadettin Köpek; Anadolu Selçuklu Devleti'nde vezirlik ve baş mimarlık yapmıştır ... Köpek Saadeti Yorumları ve İncelemeleri ... . Sadeddin Köpek (Arap harfleriyle: سعد الدين كوبك بن محمد) (ö. 1239) Anadolu Selçuklu Devleti devlet adamı ve baş mimarı. I. Alaeddin Keykubad ve II. Osmanlı tarihinin içinde yer alan Saadettin Köpek, Gıyaseddin Köpek tarafından verilen bir emir ile ortadan kaldırılmıştır. Peki, Saadettin Köpek'in ölümü tarihte nasıl gerçekleşmiştir? bu vezirin yaptığı kötülüklere kadar türklerde köpek bir iltifat kelimesi olarak kullanılırmış. fa ... Habertürk: Saadettin Köpek Kimdir? Saadettin Köpek Nasıl Ölmüştü? ... . Peki, Saadettin Köpek'in ölümü tarihte nasıl gerçekleşmiştir? bu vezirin yaptığı kötülüklere kadar türklerde köpek bir iltifat kelimesi olarak kullanılırmış. fakat bu adamın yaptıklarıyla beraber köpek kelimesi bir hakaret olarak kullanılmaya ...