Eteklerinde Kuşlar Taşıyan Kadın Füreya Koral

Nacide Berber

Eteklerinde Kuşlar Taşıyan Kadın Füreya Koral
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2020-01-03
YAZAR Nacide Berber
ISBN 6053748373
DOSYA FORMATI 9,15 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Füreya Koral, Türkiye’nin ilk çağdaş seramik sanatçısı. Sanatında öncü, yenilikçi bir isim. Sanat aşkı ve yaşam mücadelesi dolu hayatı ise yakın tarihimizin en ilham verici hikâyelerinden birini anlatıyor.Füreya, Osmanlı’dan Cumhuriyet’e geçişin tam arifesinde Büyükada’da sanatla iç içe doğup büyür. Hem Doğu hem Batı kültürünün içinde yaşar. Felsefe eğitimi, keman dersleri derken Füreya’ya verem teşhisi konur. Bu zor hastalığın pençesinden kurtulmaya çalışırken seramik, hastalığının ilacı olur. Engellere aldırmadan 40 yaşında başladığı seramikte 40. sanat yılını doldurur. Toprak Füreya’nın elinde can bulur. Tabaklar, kâseler, fincanlar ve vazolar müzelerden çıkıp evlere, masalara hayatın içine girmeye başlar. Füreya’nın anlayışında sanat dört duvar arasında hapsolmaktan kurtulur, sokaklara karışır.Eteklerinde Kuşlar Taşıyan Kadın, işte bu cesur, çalışkan ve her daim soran, sorgulayan, yenilikçi kadının öyküsünü anlatıyor.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Eteklerinde Kuşlar Taşıyan Kadın Füreya Koral i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Eteklerinde Kuşlar Taşıyan Kadın Füreya Koral.

...ber. Füreya Koral, Türkiye'nin ilk çağdaş seramik sanatçısı ... Füreya Koral-Eteklerinde Kuşlar Taşıyan Kadın Nacide Berber ... . Sanatında öncü, yenilikçi bir isim. Sanat aşkı ve yaşam mücadelesi dolu hayatı ise yakın tarihimizin en ilham verici hikâyelerinden... Füreya Koral Eteklerinde Kuşlar Taşıyan Kadın Nacide Berber Final Kültür Sanat Yayınları 9786053748373 Massimo Limoncelli. Nacide Berber. Füreya Koral, Türkiye'nin ilk çağdaş seramik sanatçısı. Sanatında öncü, yenilikçi bir isim. Sanat aşkı ve yaşam m ... Fureya Koraleteklerinde Kuslar Tasiyan Kadin - Arama Sonuçları ... . Sanatında öncü, yenilikçi bir isim. Sanat aşkı ve yaşam mücadelesi dolu hayatı ise yakın tarihimizin en ilham verici hikâyelerinden... Füreya Koral, Türkiye'nin ilk çağdaş seramik sanatçısı. Eteklerinde Kuşlar Taşıyan Kadın, işte bu cesur, çalışkan ve her daim soran,sorgulayan, yenilikçi kadının öyküs...