Sivil İtaatsizlik

Henry David Thoreau

Sivil İtaatsizlik
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2019-10-14
YAZAR Henry David Thoreau
ISBN 6057775290
DOSYA FORMATI 9,32 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Walden’ın yazarı, ünlü Amerikan düşünürü Henry David Thoreau’nun en önemli denemelerinden olan Sivil İtaatsizlik’i okurken modern devlet anlayışının ve onun yarattığı yaşam biçiminin çarpıcı bir biçimde gözler önüne serildiğine tanıklık edeceksiniz. Sivil İtaatsizlik, doğadan koparılan insanın, kapitalizmin ve devletin elinde nasıl şekillendiğini görmek için de mutlaka okunmalı.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Sivil İtaatsizlik i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Sivil İtaatsizlik.

...atsizlik Kavramının Ortaya Çıkışı, Temel Unsurları ve Dünyadan Örnekler ... Sivil İtaatsizlik - %35 İndirimli - Ronald Dworkin - Jürgen Habermas ... . Sendikası tarafından örgütlenen öğretmen boykotu ilk sivil itaatsizlik eylemi olarak kaynaklara geçmiştir. Sivil itaatsizlik, sivil yönetim tarafından uygulanan yasaların özüne uyarak yasalara riayet etmeme, karşı koyma anlamına gelmektedir. sivil itaatsizlik/pasif direniş, tek başına kullanılmaya kalkışıldığında topyekün bir değişim için yeterli ve etkili bir metod gibi görünmüyor. mücadele araçları zamanın getirdiği şartlara bağlı olarak bazen... Bu t ... Sivil İtaatsizlik Kavramı ... . mücadele araçları zamanın getirdiği şartlara bağlı olarak bazen... Bu tanımlara bağlı kalınarak sivil itaatsizlik kavramının taşıdığı unsurlar şu şekilde özetlenebilir[4] Bu anlamıyla sivil itaatsizlik yasadışı ancak "meşru" bir ey...