Hz. Zeyd b. Sabit / Peygamberimizin İzinde 40 Sahabi 34

Ömer Cide

Hz. Zeyd b. Sabit / Peygamberimizin İzinde 40 Sahabi 34
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2019-12-18
YAZAR Ömer Cide
ISBN 9754739176
DOSYA FORMATI 7,17 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Sahabeyi tanımak, Hz. Peygamber’i, yaşantısını, mücadelesini, tebliğini, davasını, yöntemini, sünnetini, kendisinden sonraki hâdiseleri, fetihleri ve hatta Mekke’yi Medine’yi tanımak demektir. Bu nedenle Hz. Peygamber’in arkadaşlarının hayatını okumak, klasik anlamda biyografi okumaktan çok daha öte bir içeriğe sahiptir. Nitekim Allah, Ahzap suresi 21. ayette inananlar için Elçisi’ni ''en güzel örnek'' olarak gösterirken ilk muhatapları bu ilahî tavsiyenin âdeta sağlaması olmuşlar; onun (sas) rehberliğinde “insanlar için çıkartılmış iyiliği emreden kötülüğü yasaklayan en hayırlı topluluk” haline gelmişlerdir. “Peygamberimizin İzinde 40 Sahabi” Projesinin arka planında yatan temel amaç da ülkemiz insanına Peygamberimizin arkadaşlarının hayatlarını, modelliklerini akademik veya güncel tartışmalardan uzak, sade, ilk kaynaklara dayalı, sahih bilgiler üzerine kurulmuş kitaplarla tanıtmaktır. Bunun için de kitapların hacimleri ve içerikleri sınırlı tutulmuş, anlaşılır bir dil kullanmaya ayrıca özen gösterilmiştir.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Hz. Zeyd b. Sabit / Peygamberimizin İzinde 40 Sahabi 34 i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Hz. Zeyd b. Sabit / Peygamberimizin İzinde 40 Sahabi 34.

....kitapyurdu.com/kitap/hz-zeyd-b-sabit--peygamberimizin-izinde-40-sahabi-34/525622 ... Hz. Zeyd Bin Harise - Peygamberimiz'in İzinde 40 Sahabi/19 Hakan... ... .html">