Tarihe Sığmayanlar / Çanakkale Savaşı'nın Şehit Subayları

Burhan Sayılır

Tarihe Sığmayanlar / Çanakkale Savaşı'nın Şehit Subayları
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2008-04-24
YAZAR Burhan Sayılır
ISBN 9944931533
DOSYA FORMATI 3,27 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Son yıllarda Çanakkale Savaşı'na olan ilgide ve buna paralel olarak yayınlanan kitaplarda büyük bir artış yaşandığı görülmektedir. Ancak bu durumda da ortaya büyük bir sorun çıkmaktadır. Çanakkale Savaşı'na ilgi yoğun bir şekilde artarken, savaşın gerçek kahramanlarından ve savaşın Türk gençleri için ders olacak gerçeklerinden olabildiğince uzaklaşıldığı görülmektedir.Çanakkale Savaşı ile ilgili ana kaynaklar tam olarak gün yüzüne çıkarılmadan, halk söylenceleri, hikâyeler, menkıbelerden yola çıkılarak yazılacak bir Çanakkale Savaşı tarihi, bu savaşta şehit olan, gazi olan kahramanlara haksızlık olur. Bu bakış açısı Türk gençlerinin Çanakkale Savaşı'nı anlamalarını da zorlaştırır. Eğer Türk gençliğinin ayağını yere sağlam basması isteniyorsa, tarihin neden-sonuç içinde olumlu ya da olumsuz bütün taraflarının öğretilmesi gerekir. Bu, fikren ve ruhen sağlam toplum oluşturmanın da unsurlarından biridir.Bu düşüncelerle, zaten Çanakkale Savaşı tarihine adlarını altın harflerle yazdırmış olan gerçek kahramanların, Türk halkı tarafından daha yakından tanınması için bu çalışma önemlidir. Bu eserde resmi yer alan şehit subaylarımızın ve resmini bulamadığım için yer veremediğim şehit subaylarımızın sadece bir kaçının mezarının yerini biliyoruz. Bu da büyük bir acıdır.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Tarihe Sığmayanlar / Çanakkale Savaşı'nın Şehit Subayları i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Tarihe Sığmayanlar / Çanakkale Savaşı'nın Şehit Subayları.

... Savaşı'nın Şehit Subayları. yola çıkılarak yazılacak bir Çanakkale Savaşı tarihi, bu savaşta şehit olan, gazi olan kahramanlara haksızlık olur ... Tarihe Sığmayanlar Çanakkale Savaşı'nın Şehit Subayları - %20... ... . ...yola çıkılarak yazılacak bir Çanakkale Savaşı tarihi, bu savaşta şehit olan, gazi olan kahramanlara haksızlık olur. Bu bakış açısı Türk gençlerinin Çanakkale Savaşı´nı anlamalarını da zorlaştırır. 29.63 TL. ...olarak gün yüzüne çıkarılmadan, halk söylenceleri, hikâyeler, menkıbelerden yola çıkılarak yazılacak bir Çanakkale Savaşı tarihi, bu savaşta ... Tarih - DiğerPhoenix Yayınevi9789944931533Çanakkale Savaşı'nın... ... ..olarak gün yüzüne çıkarılmadan, halk söylenceleri, hikâyeler, menkıbelerden yola çıkılarak yazılacak bir Çanakkale Savaşı tarihi, bu savaşta şehit olan, gazi olan kahramanlara haksızlık olur. Çanakkale Savaşı'nın Şehit Subayları - Tarihe Sığmayanlar. ₺25.93₺37.04. Son yıllarda Çanakkale Savaşı'na olan ilgide ve buna paralel olarak yayınlanan kitaplarda ... R_ad_r0000000269457....