Türkçülüğün Esasları

Ziya Gökalp

Türkçülüğün Esasları
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2019-05-03
YAZAR Ziya Gökalp
ISBN 6057648341
DOSYA FORMATI 5,78 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Modernleşme ve uluslaşma tarihimizin klasikleşmiş bir metni olarak milliyetçilik külliyâtının parıldayan tacdârı Türkçülüğün Esasları, Ankara’daki Matbuat ve İstihbârât Matbaası’nda Türk Ocaklılara armağan olmak üzere neşredildiği günden bu yana, özgün eski yazılı metninin tıpkıbasımını ve onun Latin harflerine aktarılmış bakışımlı çevirisini içeren bez ciltli ve mûtena bir baskıyla ilk defa okurun karşısına çıkıyor. Kitap, hem bir koleksiyon öznesi olarak hem Osmanlıcasını geliştirmek isteyen okura muavenet etmek üzere, Historia Yayınları’nın Bilingual dizisinde neşredilecek prestijli işlerin de öncüsüdür. Uriel Heydin tâbiriyle, “Türk uygarlığının ileri kalesi Diyarbekir”de doğan Gökalp, pek çok konuda ardılları tarafından eleştirilmesine rağmen bugün hâlâ yeniden okunmak ve değerlendirilmek yoluyla Türk düşünce hayâtına katkı sunabilecek keyfiyette bir düşünürümüzdür. Geleceği inşâ etmek için, milli bir gelecek kurmak konusunda pişdâr olan bu büyük adama dönmekte her zaman fayda hasıl olacaktır. Yahya Kemal’in dediği gibi; “Diyarbekir’in bir harika olan bu oğlu konuştuğu zaman istikbâlin muhayyel bünyânını kuran dev gibi bir mimara benzerdi ilk Müslümanlar gibi mütedeyyin, ilk Türkler gibi bâni idi; mâziye arkasını çevirmis sâbit bir bakışla yalnız istikbâle bakardı.”

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Türkçülüğün Esasları i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Türkçülüğün Esasları.

...lp-türkçülüğün esasları geniş. Edebiyat Fatihi 23:46 7 Yorumlar ... Türkçülüğün Esasları Kitap Ozeti Ziya Gökalp ... . Kitap Türkçülüğün Mahiyeti ve Türkçülüğün Programı olmak üzere iki ana kısımdan oluşmuştur. Ziya Gökalp, Türkçülüğün Esasları: Yazar eserinin birinci bölümün de tükçülüğün esaslarını; Türklük kavramını ,millet unsuru gibi temel hususları anlatmış ikinci bölümünde ise Türkçülüğün proğramı... Türkçülüğün Esasları Özet. Kitap Türkçülüğün Mahiyeti ... Ziya Gökalp Türkçülüğün Esasları Kitap Özeti | Forum - Bakimliyiz.Com ... ... Türkçülüğün Esasları Özet. Kitap Türkçülüğün Mahiyeti ve Türkçülüğün Programı olmak üzere iki bölüm halinde yazılmıştır. Yazan: Seda Gökçe KAYA. Türkçülüğün Esasları Yorumları. türkçülüğün esasları. şükela: tümü | bugün. (bkz: http://www.ulkuocaklari.org.tr/…nesaslari/index.htm) adresind...